4850 TL'ye işlemci-anakart-ekran kartı önerisi

Bütçe
4850

Welkinnn

Hectopat
4850 liraya sadece işlemci, anakart ve ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Hazırda olan bileşenlerim şunlar;
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB(2x8) 3000 MHz
  • SSD: Adata 240GB SU630 3D nand SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM HDD
  • PSU: FSP HD600 HYDRO 600W 80+ Bronze
  • Kasa: Sharkoon S1000

Bütçeniz yüksek bu yüzden önereceğimiz anakart büyük ihtimalle ATX olacak ama kasa desteği yok. Ekran kartı uzun olacak ama kasa içine montajı zor olacak veya olmayacak bile ve hava sirkülasyonu çok iyi durmuyor. Parçalar ısınacağı için bu size eksi olarak yansıyacak.

Bütçeniz yüksek bu yüzden önereceğimiz anakart büyük ihtimalle ATX olacak ama kasa desteği yok. Ekran kartı uzun olacak ama kasa içine montajı zor olacak veya olmayacak bile ve hava sirkülasyonu çok iyi durmuyor. Parçalar ısınacağı için bu size eksi olarak yansıyacak.
Teşekkür ediyorum cevabınız için. Kasa olarak ne önerirsiniz dediklerinize göre. (kasa konusunda fanları çok olsun, rgb olsun gibi takıntılarım yok, f/p bir kasa önerirseniz bütçenin çoğunu anakart, işlemci, ekran kartına ayırmayı düşünüyorum.) Ayrıca kasayı 4850 TL den ayrı tutabilirsiniz, o bütçe ile aklınızda olan anakart, işlemci, ekran kartı önerileri de yapabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

4850 liraya sadece işlemci, anakart ve ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Hazırda olan bileşenlerim şunlar;
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB(2x8) 3000 MHz
  • SSD: Adata 240GB SU630 3D nand SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM HDD
  • PSU: FSP HD600 HYDRO 600W 80+ Bronze
  • Kasa: Sharkoon S1000
Bütçeyi 200tl civarı artırma şansın varsa şuanları alman iyi olur.

Anakart ve işlemciyi başka sitelerde daha ucuza bulabilirsin.Bütçen yetmezse ekran kartını şunla değiştirebilirsin ama bence bütçeni artırman iyi olacaktır.Kartların kronik sorunları olduğunu duymadım ama sen bir bak.

Bütçeyi 200tl civarı artırma şansın varsa şuanları alman iyi olur.

Anakart ve işlemciyi başka sitelerde daha ucuza bulabilirsin.Bütçen yetmezse ekran kartını şunla değiştirebilirsin ama bence bütçeni artırman iyi olacaktır.Kartların kronik sorunları olduğunu duymadım ama sen bir bak.

Mech'in XT versiyonu yetersiz termal ped kullanımından dolayı aşırı ısınan bir versiyon. Aynı sıkıntı bunda var mıdır bilmiyorum ama araştırılmalı alınırken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı