49 CC motora ehliyet gerekir mi?

BenSamet

Decapat
Daha fazla  
18 yaşındayım herhangi bir ehliyetim yok. Bir motor var, ruhsatta 49CC olarak yazıyor. Ehliyet gerekiyor mu acaba? Küçük bir şehirde yaşıyorum, polis durdurur mu sıkıntı yaşar mıyım?

Yanlış bilgi
18 yaşındayım herhangi bir ehliyetim yok. Bir motor var, ruhsatta 49CC olarak yazıyor. Ehliyet gerekiyor mu acaba? Küçük bir şehirde yaşıyorum, polis durdurur mu sıkıntı yaşar mıyım?
Hayır 50CC altına ehliyet gerekmiyor.

B sınıfı ehliyet gerekiyor. Polis durdurursa sıkıntı yaşarsın, bu riski almak sana kalmış ama bence ehliyetsiz kullanma.

Belli bir seviyeye kadar elektrikli taşıtlar ehliyet gerektirmiyor. 50CC olsa da en az b ehliyet veya A1 ehliyet gerektiriyor. Motorun model markasını yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Onun harici ehliyetsiz gezmekten cezayı yersin.

Motoru almayı düşünüyorum da o yüzden sordum araba için zaten yakın zamanda ehliyet alacağım onun ehliyetiyle kullanırız o zaman.

Hayır 50CC altına ehliyet gerekmiyor.

Hocam dediğim gibi 50 CC ve üzeri için lazım B1 ehliyeti 49 CC ve altına ise ehliyet gerekmiyor.

Mümkünse bilmediğin konular hakkında, üzerine basa basa, yanlış bilgiler verme. Her motorlu taşıt (10cc bile olsa) ehliyet gerektirir. Senin bu mesajını görüp trafiğe çıksalar yiyecekleri cezanın haddi hesabı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı