Hayatında hiç motora binmeyen birisi ehliyet alabilir mi?

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
Bugün araba ehliyetine yazıldım. Hazır yazılmışken ileride lazım olur diye A2 ehliyetine de yazıldım. Arabaya az çok hakimim fakat motoru bilmiyorum. Kursun amacı öğretmek ama önceden tecrüben olursa daha iyi. Motor sürmek kolay mı zor mu?

Son düzenleme:
Alabilir. Ama arabaya nazaran denge muhabbeti olduğu için az da olsa pratik yapmak sağlıklı olur.
Motor sürmek kolay ama zor. Kaporta sen olduğun için arabaya göre daha seri karar verip anlık reflekslerin iyi olması kurtarır her zaman.

Bugün araba ehliyetine yazıldım. Hazır yazılmışken ileride lazım olur diye A2 ehliyetine de yazıldım. Arabaya az çok hakimim fakat motoru bilmiyorum. Kursun amacı öğretmek fakat önceden tecrüben olursa daha iyi. Motor sürmek kolay mı zor mu?
Motosiklette motor hacmine göre tecrübe önemli zaten onun içinde ehliyet sistemi var onun dışında motosikletden ziyade trafik tecrübesi önemli.

Bisiklet sürebiliyorsanız yani dengenizi kurabiliyorsanız motoru da sürersiniz büyük ihtimal.

Bugün araba ehliyetine yazıldım. Hazır yazılmışken ileride lazım olur diye A2 ehliyetine de yazıldım. Arabaya az çok hakimim fakat motoru bilmiyorum. Kursun amacı öğretmek ama önceden tecrüben olursa daha iyi. Motor sürmek kolay mı zor mu?
Alırsınız, sonuçta eğitmenin amacı bu değil mi ? Kullanmaya bilene ehliyet veripte yan gelip yatacak mı ?

Kardeşim sadece kursun verdiği motorla birkaç tur atarak sınava girdi ve ehliyeti aldı. Hiç motor kullanmadığı halde. Özetle yapılabilir

Bisiklete binebiliyorsan sıkıntı yaşamazsın. Bilmiyorsan motor eğitiminden önce bisikleti öğrenirsen denge problemi daha az yaşarsın.

Geri
Yukarı