4900 TL Sistem Toplama

Sistem parçalarının birbirlerini desteklemesi gerektiği olayında bihabersin. R5 1600 gibi bir işlemci darboğaz yaşatır. Ekran kartına yetişemez. Bir de verdiğin satıcılardan Hepsiburada ve Vatan hariç diğerleri çöp ve güvenilmez. Oradan ürün alanlar bin pişman.

Aslında kötü değil bu parçalar ama uyum sorunu olma riski var. Aynı sitede hazır sistemler var. Ordaki sistemlerden bütçene ne uygunu seç daha iyi olacaktır. Montaj sıkıntısı ve güven sıkıntısı olmaz.
Ne saçmalıyorsun sen kardeşim. 2070 ile bile gayet iyi çalıştı 1600AF, deneme yaptım AC: Oddysey ve RDR2`de. Dediğin sitelerden Depopark Biosis iştiraki mesela, Teknobiyotik de Akortek iştiraki.

Oradan ürün alanlar nasıl pişman? Büyük firma dediğiniz Itopya ve İncehesap`ın nasıl sorun yarattığı ortada. Teknobiyotik, Ucuztedarik ve Netsipariş`ten alışverişim oldu, memnun kaldım. Teknobiyotik`te tek memnun kalmadığım nokta kargo ücretinin (görece) yüksek olmasıydı. R5 1600AF darboğaz yapmıyor o ekran kartıyla, ayrıca (Cinebench R20 ve Geekbench 5 testlerine göre) çoklu çekirdekte 3500X`ten üstün 1600AF.
İtopya ve İncehesap gibi siteleri büyük diye nitelendirmedim, önce bi bak yazılanlara. İkincisi de, R5 1600 ne kadar iyi olursa olsun kısa vadeli bir işlemci(yeni nesili de dahil). Uzun süreli kullanımda(kasıt yıllar) ve uzun süreli gün içi oyun kullanımında ısınma ve kullanım değerlerinde %100 leri görmek olası. Ekran kartı için asla yeterli değil.

Merhaba bilgisayar toplama konusunda pek bilgim yok sağdan soldam duyduklarımla bunu oluşturdum. Bu nasıl bir sistemdir? Verdiğim parayla daha iyisi alınır mı? Yalnız Vatan'dan almak zorundayım.

Eki Görüntüle 571609
Yok mu cevap veren.

Intel'de kalmaya eminseniz 1650 değil RX 590 öneririm 1700 TL gibi onun fiyatı da.

Kasa RAMPAGE SAILOR 4x120mm Rainbow Fanlı 600W 80Plus BRONZE MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar.
Anakart MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3866MHz (O.C.) USB3.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
İşlemci AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
RAM Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL16 1.2V PC Ram - Vatan Bilgisayar.
Ekran kartı MSI RADEON RX 5500 XT MECH 8GB OC GDDR6 128Bit DX12 AMD Radeon Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
Harddisk WD 2,5.
SSD Kingston 480GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 (Okuma 500MB / Yazma 500MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
Biraz bütçenizi aştı zaten KDV 900 TL. #Kdvdüşürün.

1592051563422.png

Yeni konular

Geri
Yukarı