4900 TL'ye Ryzen 5 1600 ve RX 580 hazır sistem alınır mı?

4900 TL'ye GTX 1660 Ti'li sistem toplanabiliyor. Depolama sıkıntısı olmadan.
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz/3.9GHz 19MB Önbellek 65W 2.Nesil İşlemci
Gigabyte GA-AB350M-D3V AMD B350 Socket AM4 DDR4 Gaming Anakart incehesap.com (BIOS Update isteyin)
Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 incehesap.com
INNO3D GeForce GTX 1660 Ti Twin X2 GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 192Bit - incehesap.com
Captcha Verification
Captcha Verification
Fsp Fsp600-60ahbc 600w 80 Plus Bronze 12cm . Power Supply - n11.com
FSP CMT110A Usb3.0 Mid Tower Siyah Kasa (Psu yok)
Toplam 4912 TL.

İsterseniz HDD/SSD almak yerine RAM takviyesi yapabilirsiniz.

GTX "1660'' ile RX 590 arasında %10'luk bir fark yok. En fazla 3-4 FPS'lik bir fark var oyundan oyuna. Ayrıca işin ucunda 2 GB vRAM fazla var. Verimlilikte de ikiye katlamıyor aynı şekilde eğer verimlilik dediğin TDP değerine göre verdiği güç ise. Dediğin şeyde mantıksız bir hareket değil. Kişiden kişiye değişecek bir durumdan bahsediyoruz yani. Sadece dediklerim değil işin içine Adaptive Sync, Freesync, Vulkan gibi birkaç tane daha etken giriyor. Ayrıca seçtiğin Zotac kartı da AMP serisi değil ise düşük kalitede oluyor fanları.
Tesekkurler hocam, monitor de vardi benim verdigim fiyatta

GTX "1660'' ile RX 590 arasında %10'luk bir fark yok. En fazla 3-4 FPS'lik bir fark var oyundan oyuna.
Oyun bazında bakarsak RX 590'nın öne geçtiği oyunlarda var ben genel anlamda söyledim. %10'luk fark kısmına gelirsek Techpowerup'un genel performans grafiğine göre yorumladım.
Ayrıca işin ucunda 2 GB vRAM fazla var.
Kaç tane oyun Full HD'de 6GB vRAM üzerini kullanıyor? Kaldıki 6GB vRAM'in üzerine çıktığında bu iki kart o grafiklerde akıcılığı sağlayabilecek mi?
Ayrıca seçtiğin Zotac kartı da AMP serisi değil ise düşük kalitede oluyor fanları.
O kadarını bilmiyorum. İncelemelerine baktığımda önerilen bir karttı.
Sadece dediklerim değil işin içine Adaptive Sync, Freesync, Vulkan gibi birkaç tane daha etken giriyor.
Freesync monitörlerde G-Sync etkinleştirebildiği için saymamak daha doğru olur. Vulkan için aynı fikirdeyiz ama nerde kullanılıyorki bir DOOM'da var diye biliyorum.

Oyun bazında bakarsak RX 590'nın öne geçtiği oyunlarda var ben genel anlamda söyledim. %10'luk fark kısmına gelirsek Techpowerup'un genel performans grafiğine göre yorumladım.

Kaç tane oyun Full HD'de 6GB vRAM üzerini kullanıyor? Kaldıki 6GB vRAM'in üzerine çıktığında bu iki kart o grafiklerde akıcılığı sağlayabilecek mi?

O kadarını bilmiyorum. İncelemelerine baktığımda önerilen bir karttı.

Freesync monitörlerde G-Sync etkinleştirebildiği için saymamak daha doğru olur. Vulkan için aynı fikirdeyiz ama nerde kullanılıyorki bir DOOM'da var diye biliyorum.
Vulkan önü açık bir yazılım bence. İleride çoğu oyuna daha eklenebilir. 6 GB vRAM kullanan oyun bile dediğin gibi 1080P'de yoktur ama hep böyle kalacak değil. Yarın ne olacak bilemiyoruz. Belki yarın çok büyük bir oyun çıkacak minimum 6 GB vRAM isteyecek.

Belki yarın çok büyük bir oyun çıkacak minimum 6 GB vRAM isteyecek.
GTX 1060 6GB'ın en çok kullanılan ekran kartı olduğu düşünürsek minimum 6GB vRAM gereksinimi olucağını zannetmiyorum. Gerçi yanılıyorda olabilirim zaman göstericek artık🙂
Arkadaşım fikir bana ait değil testlere ait.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı