4A Games artık Metro oyunlarının haklarına sahip değil, haklar Embracer'da kalacak

Makaleler
2
Yer
Ankara
Oyunu satın almalı mıyım? Normal Metro’daki satıştan kaldırırlar mı?
Oyunların satıştan kalkacağını sanmıyorum. Hem isim hakları farklı da olsa hâla bir firmanın elinde hem de sevilen ve satan oyunlar bunlar.

Şu saatten sonra yeni bir Metro oyunu beklememek lazım o hâlde. Üzdü bu. Metro serisini çok seviyordum. Cidden güzel oyun serisi. Resmen oyunda apayrı bir kurgu ve dünya kurmuşlardı.
2033 kitabını yeni bitirdim ve oyunla kitap arasındaki tek bağlantı isimler. Karakter isimleri ve mekan isimleri haricinde senaryo neredeyse sıfırdan yazılmış oyun için. Bir tek karakterin temel amacı ve son dakika yaşanan olaylar benziyor. Onun dışında yolculuk süreci çok farklı.
Şu Embracer firmasını eli yüzü düzgün bir oyun firması satın alsada haklarını elinde tuttuğu oyunlar heba olmasa.
Embracer'ın kendisi zaten bol bol oyun hakkı ve şirket satın alan bir yayıncı şirket. O yüzden yakın zamanda birilerinin Embracer'ı ve elinde tuttuğu hakları almak isteyeceğini sanmıyorum.

@NotAKnightAnymore, bazı oyunların ve kitapların kurgusu gerçekten inanılmaz oluyor. Resmen apayrı dünya gibi ve Metro da bu oyunların arasında. Resmen apayrı dünya kurmuşlar ve bu türde, daha önce adamakıllı oyun görmedim hatta neredeyse hiç görmedim desem yeridir.

Metro 2033, Last Light, Exodus oyunlarını yapan 4A Games, artık serinin haklarına sahip değil. Haklar, sürekli oyun iptal etmesi, işçi işten çıkarması ve şirket kapanması ile bilinen Embracer'da kalıyor.

Kaynak:
Gitti güzelim seri sırf Arap bedevilerine yaranmak için satın alıp sonra iptal edecekler leş firma cidden şu Embracer.

Geri
Yukarı