4G uyumlu telefonda 4G yazmaması

Enes Aydoğan

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar öncelikle sorunumu size aktarayım, Telefonumu 2 gün önce vatan bilgisayardan 749 TL'ye aldım. Asus zenfone 2 laser 5 inç. Sim kartım uyumluymuş 4G'ye Turkcell bayisine gittik uyumlu olduğunu söyledi. 1 GB yanında hediye veriyorlarmış. Mesajı attıktan sonra şu mesaj ile karşılaştım ''Cihazınız 4.5 uyumlu değildir. 4.5 G Uyumlu cihaza geçiş için sizi en yakın Türkcell İletişim Merkezine bekliyoruz.'' Sağ üstte 4G Simgesi de yok yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
4G simgesi olmaması normaldir Türkiye'de şu an aktif 4G bağlantısı yok 2016 Nisan ayından itibaren görmek mümkün olacak. Telefonun özelliğine baktım Asus'un kendi sitesinden LTE desteğini belirtmiş yani 4G var ama 4.5G desteği yok demekki.

Öncelikle 4G desteği olan her cihaz 4.5G' yi destekliyor. Bu isim karmaşası herkesin kafasını karıştırıyor. Kullandığınız cihaz 4G destekliyor yani 4.5G desteği de var. Turkcell ile iletişime geçin.

Öncelikle 4G desteği olan her cihaz 4.5G' yi destekliyor. Bu isim karmaşası herkesin kafasını karıştırıyor. Kullandığınız cihaz 4G destekliyor yani 4.5G desteği de var. Turkcell ile iletişime geçin.
Turkcell de aldığınız yer ile iletişime geçin dedi. Benim aklımı karıştıran soru ''Telefonunuz 4.5 ye uyumlu değildir.'' cevabı nisanı mı beklemeliyim ?

Cihazın 4.5G desteği mevcut. 4G Türkiye de aktif olana kadar beklemekten başka yapacak birşey yok gibi. Aktif olduktan sonra da bağlantı sorunları yaşarsanız Turkcell den kaynaklıdır.

"4.5G" yazın 2222'ye yollayın, eğer telefonunuz uyumlu, bayimizden SIM kartı alın tarzı bir mesaj gelirse, gidin ve yeni kartlardan alın. 1 hafta önce ben değiştirdim. Daha sonra yeni hattı taktıktan sonra "1gbgonder" yazıp 2222'ye mesaj atın, 1 GB hediye paketiniz hattınıza tanımlanacak.

Yanlış bilgi vermeyelim. 4G destekleyen her telefon 4.5G desteklemiyor. Bunu destekleyen marka modelleri öğrenmek için googlede çok basit bir arama yapabilirsiniz.
Şu konuyu incelerseniz gayet açıklayıcı.

"4.5G" yazın 2222'ye yollayın, eğer telefonunuz uyumlu, bayimizden SIM kartı alın tarzı bir mesaj gelirse, gidin ve yeni kartlardan alın. 1 hafta önce ben değiştirdim. Daha sonra yeni hattı taktıktan sonra "1gbgonder" yazıp 2222'ye mesaj atın, 1 GB hediye paketiniz hattınıza tanımlanacak.
Bayidekiler kartınız 4G'ye uyumlu dediler. 1GB Yazıp 2222 yolladığımda ise sorunda belirttiğim mesajı aldım. Telefonumda 4G desteği(LTE) Var. Fakat dediğim gibi uyumlu değildir diyor.

Cihazın 4.5G desteği mevcut. 4G Türkiye de aktif olana kadar beklemekten başka yapacak birşey yok gibi. Aktif olduktan sonra da bağlantı sorunları yaşarsanız Turkcell den kaynaklıdır.
Arkadaşlarımın telefonunda şarj yüzdesinin yanında 4G yazıyor onu anlamış değilim.

Şu sorunu alıyorum.
Screenshot_2015-12-14-16-18-43.jpg

Screenshot_2015-12-14-16-24-50.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı