4K 144 Hz 4 ms vs 1080p 240 Hz 1 ms Monitör

Bana da 240 Hz abartı geliyor. Asus, BenQ vb. turnuva oyuncularına sponsor olup gönderiyorlar bu monitörleri. Millet de özenip almaya çalışıyor. Kardeşim elinde GTX 1080 Ti var. 1080p, 240 Hz monitör önerisi istiyorsun :D

4K 144 Hz ile her şey yapılır ama. 144 Hz de orta-üst seviye bir oyuncu için rekabetçi oyunlarda fazlasıyla yeterlidir.

Bana da 240 Hz abartı geliyor. Asus, BenQ vb. turnuva oyuncularına sponsor olup gönderiyorlar bu monitörleri. Millet de özenip almaya çalışıyor. Kardeşim elinde GTX 1080 Ti var. 1080p, 240 Hz monitör önerisi istiyorsun :D

4K 144 Hz ile her şey yapılır ama. 144 Hz de orta-üst seviye bir oyuncu için rekabetçi oyunlarda fazlasıyla yeterlidir.
Bir yıldır delirdim delirdim. Anlatamıyorum insanlara. Yok bilmem ne e-sporcusu şunu bunu kullanıyormuş. Millet de zannediyor ki TN panel olunca daha fazla adam öldürebiliyoruz. :D Veriyorlar TN paneli beleş, zaten o oyuncuların donanımdan anladığı falan yok. O anca bilmem ne skillinin kaç vurduğunu bilir. :D

Sorma ya. Şöyle bir algısı var çoğu Twitch kullanıcısının; izledikleri yayıncı ne derse doğrudur! Geçen rastgele denk geldim. Adam 10 yıllık monitör kullanıyorum deyip 4000 TL'lik ekran kartı önerisi istiyor. Yayıncı da problem olmaz monitörden, GTX 1080 falan al diyor. Sonra ''DÜŞÜK FPS'' diye buraya koşuyor insanlar akın akın :D

Maalesef Youtube ve Twitch böyle rezalet durumlarla dolu. Hayır, bilgim yok demek çok mu zor? Hiçbiri de demiyor, olan yayıncıya inanana oluyor. Chat de koyun sürüsü gibi onaylıyor yayıncıyı.

10 yıllık monitör iyiymiş :LOL:, sonra konular geliyor oyun 150 FPS ama akmıyor, ekran kartı kullanımı %30'u geçmiyor.

İnsanların bir ürünü iyi yada kötü olarak incelemelerine yorumlarına bakarak değil yayıncı kullanıyor diye düşünüp almaya karar vermesi de ayrı bir trajikomik.

Ayrıca "oyuncu" yazan her üründen kaçacaksın, aptal tuzağı resmen. İki monitör de 1 ms adam gelmiş TN oyunlarda daha iyi tepki süresi olarak oyuncular onu kullanıyor diyor. Sonra ağzımızdan bir şey kaçıyor biz ban yiyiyoruz.

Bu paneli direten insanlarla tartışmaya girmeye bıraktım ben. Bırakın, gönlü siyahı gri görmektense alsın TN panel. Ne de olsa TN panelin tepki süresi sayesinde karşıdaki oyuncudan daha iyi olacak(!) Komik olan taraf da daha önce TN panelden başka panelli monitör kullanmayıp diğer paneller hakkında çok bilgiye sahip olmaları. Kullansalar şöyle 3-5 gün TN panele küfür edecekler, haberleri yok.

IPS panel oyunlar için değildir(!) :D

144 Hz 4 ms 4K mı? Yoksa 240 Hz 1ms Full HD mi? Genelde CS, PUBG, LoL gibi oyunlar oynuyorum.
PROK1 adlı üye cevabı vermiş zaten... FPS oyunlarında performans en ön planda olur; ms değerleri önemlidir bu yüzden 1080p de hem yüksek performans alırsınız hem de ms değeriniz düşük olur... Kaldı ki 4K monitör 144Hz demek oyunu 4K da çalıştırıp 144 FPS almak demek ki bu da takriben 1080Ti SLI ve i9 demek..

PROK1 adlı üye cevabı vermiş zaten... FPS oyunlarında performans en ön planda olur; ms değerleri önemlidir bu yüzden 1080p de hem yüksek performans alırsınız hem de ms değeriniz düşük olur... Kaldı ki 4K monitör 144Hz demek oyunu 4K da çalıştırıp 144 FPS almak demek ki bu da takriben 1080Ti SLI ve i9 demek..
Kesinlikle haklısınız i9 tam bir oyun işlemcisi ve 4K'da işlemcinin önemi çok çok büyük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı