4K 55" 6.000TL Bütçeli Televizyon Önerisi

LG görüntü konusunda cidden iyidir ama müşteri hizmeti konusunda bayağı kötü bir firma. Rakibi Samsung'da bu konuda kötüdür bunu bilerek alın eğer alacaksanız. Ama bu markalardan birini alacak olursanız LG öneririm.
Evet biraz alakasız olacak ama bunu öneririm;

Şimdi Arçelik ne alaka diyebilirsiniz ama panel konusunda güvenilir bir marka ve müşteri hizmetleri gayet iyi. Bu arada ELAC ses sistemi var, tek sorun uygulamaların biraz sınırlı kalması yani bir uygulama marketi yok.
Hatta teknik özelliklerinden bahsedilen bir video buldum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki aynı serinin 65 inç olan modeli.
Görüntü konusunda LG ve Samsung kesinlikle bir tık üsttedir ama bunu belirteyim, her şey panel değil sonuçta. O markaların patentli bir ton teknolojisi var.

Samsung veya LG dışında bir markaya gitmek istemiyorum. Aklımda artık sadece 2 kıstas kaldı.

1. Hangi teknolojiyi tercih etmeliyim? LED / OLED / QLED
2. Smart TV mi yoksa Android TV mi?

Bunlara cevap bulabilirsem ondan sonra fiyat bazlı bir araştırmaya başlayacağım. Eğer bu 2 konu hakkında bilgi ve görüşleriniz varsa dinlemek isterim. :)

Samsung veya LG dışında bir markaya gitmek istemiyorum. Aklımda artık sadece 2 kıstas kaldı.

1. Hangi teknolojiyi tercih etmeliyim? LED / OLED / QLED
2. Smart TV mi yoksa Android TV mi?

Bunlara cevap bulabilirsem ondan sonra fiyat bazlı bir araştırmaya başlayacağım. Eğer bu 2 konu hakkında bilgi ve görüşleriniz varsa dinlemek isterim. :)
OLED ve QLED'e yönelince bütçeyi de arttırıyorsunuz anladığım kadarıyla, o zaman şöyle anlatayım;
OLED panelleri LG üretir ve her piksele ayrı ışık kontrolü yapan bir panel tipidir.
QLED ise klasik diğer TV'ler gibidir her yere aynı ışığı verir ve siyah kalitesi OLED'den daha kötüdür.

Ama şimdi bir sorundan bahsedeceğim; asla 2020'den önce çıkan bir OLED TV almayın.
Çünkü ondan öncesinde ısınma probleminden dolayı panelin bazı kısımlarındaki ledler yanıyordu ve siyah gölgeler oluşuyordu. Bu baya yaygın bir sorundur aklınızda bulunsun. 2020 ve sonrası OLED TV'leri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

OLED ve QLED'e yönelince bütçeyi de arttırıyorsunuz anladığım kadarıyla, o zaman şöyle anlatayım;
OLED panelleri LG üretir ve her piksele ayrı ışık kontrolü yapan bir panel tipidir.
QLED ise klasik diğer TV'ler gibidir her yere aynı ışığı verir ve siyah kalitesi OLED'den daha kötüdür.

Ama şimdi bir sorundan bahsedeceğim; asla 2020'den önce çıkan bir OLED TV almayın.
Çünkü ondan öncesinde ısınma probleminden dolayı panelin bazı kısımlarındaki LED'ler yanıyordu ve siyah gölgeler oluşuyordu. Bu bayağı yaygın bir sorundur aklınızda bulunsun. 2020 ve sonrası OLED TV'leri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

Faydalı bir bilgi oldu hocam teşekkür ederim :)

LG 55'' NANO 796 siparişi verdim az önce. Teknosa Web'e özel indirim ile 8.000 TL mağaza fiyatından 6.800 TL'ye indi ve vade farksız 4 taksit yaptım.

Ürün kurulumu servis tarafından sağlandıktan sonra test edip bir süreliğine tekrar paketine geri koyacağım. Yeni eve taşınınca aktif olarak kullanacağım. Her iki durumda da buraya tekrar bir bilgilendirme mesajı bırakırım.

Öneride bulunan herkese teşekkür ederim :)

LG 55'' NANO 796 siparişi verdim az önce. Teknosa Web'e özel indirim ile 8.000 TL mağaza fiyatından 6.800 TL'ye indi ve vade farksız 4 taksit yaptım.

Ürün kurulumu servis tarafından sağlandıktan sonra test edip bir süreliğine tekrar paketine geri koyacağım. Yeni eve taşınınca aktif olarak kullanacağım. Her iki durumda da buraya tekrar bir bilgilendirme mesajı bırakırım.

Öneride bulunan herkese teşekkür ederim :)
İyi bir tercih olmuş, güle güle kullanın :)

Geri
Yukarı