4K 60Hz monitörden 4K 144Hz monitöre geçmeli mi?

• Konuyu başlatan mrct
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 216

mrct

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Kullandığım monitör bu;

4K çözünürlüğe çok alıştım ama bu bendeki 60Hz ve 4ms.

Bu monitör de yine 4K, 144Hz ve 1ms.

Genellikle oyunların hikaye modunu ve FIFA, FM gibi oyunlar oynuyorum. Fiyatı 16 bine düştü 144 Hz olan monitörün. Bendeki de 4-5 falan ediyor.
Sorum şu söylediğim tarz kullanım için 10K maliyet bu monitörler arasında geçiş yapmama değer mi? 60Hz ve 144Hz farkını çok bariz hisseder miyim? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Kullandığım monitör bu;

4K çözünürlüğe çok alıştım ama bu bendeki 60Hz ve 4ms.

Bu monitör de yine 4K, 144Hz ve 1ms.

Genellikle oyunların hikaye modunu ve FIFA, FM gibi oyunlar oynuyorum. Fiyatı 16 bine düştü 144 Hz olan monitörün. Bendeki de 4-5 falan ediyor.
Sorum şu söylediğim tarz kullanım için 10k maliyet bu monitörler arasında geçiş yapmama değer mi? 60Hz ve 144Hz farkını çok bariz hisseder miyim? Teşekkürler şimdiden.

Kaptan sistem özelliklerin nedir monitörün hakkını veremeyecekse bence gerek yok.

4070 genel olarak 4K için yetersiz. Sen mevcut monitörünle devam et. Hatta tavsiyem 2K 144HZ geçmen yönünde olur :D
Benim oynadığım şekilde yetersiz kalmıyor bi kaç ayar kısarak. Ben yenileme hızında çok sağlam bir farklılık yaşar mıyım onu öğrenmek istemiştim. 4k çözünürlüğe de çok alıştım dediğim gibi, 2k denedim ama olmadı.

Benim oynadığım şekilde yetersiz kalmıyor bi kaç ayar kısarak. Ben yenileme hızında çok sağlam bir farklılık yaşar mıyım onu öğrenmek istemiştim. 4k çözünürlüğe de çok alıştım dediğim gibi, 2k denedim ama olmadı.
Dediğim gibi FPS oyunları oynamıyorsan gerek yok. Hikaye film vs için 60 ideal.

Geri
Yukarı