4K içerikler ne zaman artmaya başlayacak?

Yerli içerik izlemek için 50K'ya TV üzücü olmuş eğer bu sebeple aldıysanız. Onun dışında her tür yabancı dizi-film vs 4K çok rahat bulunuyor zaten yıllardır.

En son ne zaman oturup yarım saat düz TV izledim bilmiyorum.
Ben kendi zevklerim için aldım ama bu işin bı de hanım için olan kısmı var malesef 😂

1080p hayatımızdan çıktığı zaman 2028 gibi falan 720p 1080p gibi geçiş dönemindeyiz. 4000 serisi ile genel olarak her kart 2K kartı oldu 4060 da 3060 Ti ayarında olur yani 2K ya giriş yaptık.

Altından kalkamayacakları bir maliyet olduğunu sanmıyorum kanalların.

Bu sadece kanallara bağlı değil tüketiciye ve firmaya da bağlı 4K TV çok pahalı tüketicilerin çoğu bu TV alamazlar kanalda 4K TV'si olmayan kullanıcılara 4K yayın sunmaz.

NVIDIA bir el atsa ve televizyonlar için DLSS üretse fena olmaz aslında. 1080p30'dan 4K60'a falan upscale etse, hoş olur.

Hem frametime süreleri TV yayınları için o kadar da anlık olmasına gerek yok, daha rahat davranabilirler.

.. ancak ürünü kim alır bilmiyorum zira içinde en az Turing mimarisini kullanacak bir ekran kartı gerek.
Samsung OLED tvler de yapay zeka %90 a kadar 4k ya çeviriyor diyorlar ama henüz test etme fırsatım olmadı

O da doğru :D Ama zaten 50K tutan TV'nin başarılı upscale özelliği vardır, 1080 kanalları da 4K'ya çıkarıp güzel izletiyordur. Doğal 4K kadar olmasa da hakkını vermediğini düşünmüyorum açıkçası.
Aldık ama henüz takıp kullanma fırsatım olmadı dediğin olay var haklısın

Geri
Yukarı