4K içerikler ne zaman artmaya başlayacak?

Sene olmuş 2023, 4K TV'ler uzun süredir hayatımızda ama hala tam işlevselliğine ulaşmış değil. Ne zaman TV kanalları 4K yayına geçecek, ne zaman biz aldığımız 50 bin liralik o kocaman TV'lerin hakkını alacağız?

Bu işler çok maliyetli tahminimce 2030 dediğiniz olabilir.

Yani bakmaya kalmış, internette neredeyse her sinema filminin 4K HDR'si var. 4K TV de haber ya da saçma Türk dizileri izlemenin bir alemi yok zaten. Sağlam dizi ve film izlenir.

Bu işler çok maliyetli tahminimce 2030 dediğiniz olabilir.
Altından kalkamayacakları bı maliyet olduğunu sanmıyorum kanalların

Yani bakmaya kalmış, internette neredeyse her sinema filminin 4K HDR'si var. 4K TV de haber ya da saçma Türk dizileri izlemenin bir alemi yok zaten. Sağlam dizi ve film izlenir.
Evet ama günlük kullanımda da bunun bir standarda dönüşmesinden bahsediyorum ben

Yerli içerik izlemek için 50K'ya TV üzücü olmuş eğer bu sebeple aldıysanız. Yerli yayın standardının 4K olması için en az 4-5 yıl var. Onun dışında her tür yabancı dizi-film vs 4K çok rahat bulunuyor zaten yıllardır.

En son ne zaman oturup yarım saat düz TV izledim bilmiyorum.

NVIDIA bir el atsa ve televizyonlar için DLSS üretse fena olmaz aslında. 1080p30'dan 4K60'a falan upscale etse, hoş olur.

Hem frametime süreleri TV yayınları için o kadar da hızlı olmasına gerek yok, daha rahat davranabilirler.

.. ancak ürünü kim alır bilmiyorum zira içinde en az Turing mimarisini kullanacak bir ekran kartı gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı