4K Monitör, 2K veya 1080P kullanılır mı?

Daha fazla  
Şimdi olayın özeti şu, 4k bir monitör almak istiyorum hatta modeli "LG 27" 27UD58-B IPS 4K".
Yardıma ihtiyaç duyduğum kısmı ise, elimde GTX 1080 var lakin ileriye yönelik düşündüğümüzde bütün oyunları 4k çözünürlükte oynayamayabilirim ve bu yüzden 2k veya 1080p çözünürlüğe düşürmem gerekebilir. Sorum şu 4K bir ekranda 1080p veya 2k çözünürlükte oyun oynamam veya film-dizi-anime izlemem görsel anlamda sıkıntı yaratır mı ? Bulanıklık, pixellerde bozukluklar ya da kaymalar aklınıza ne gelirse dahil edebilirsiniz bu soruya.
Lütfen konu hakkında eğer gerçekten bir deneyiminiz varsa benimle paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, ekran kartım GTX1070, kimi 4k monitörler 2k monitörle hemen hemen aynı fiyat, şeytan diyor ki al 4k monitör çek 2k veya 1080p'ye oyna diyor ama görüntüde puslanma gibi şeyler olur mu merak ediyorum.

4k monitörler şuan 60 hz verebiliyor maksimum, henüz tam olarak yerleşmiş değil. Bütçeniz uygunsa 2k 144 hz monitörler gerçekten başarılı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı