4K monitör önerisi

Bütçe
3600

huntleight

Hectopat
Kullanım amacım Next-gen oyunlar ve yazılım için olacak. Space monitörü ekleme amacım hem hoş hem 32 inç yani konsol oyunları için ideal gibi. Diğerlerinin de IPS olması bana güzel renkler vericeğini düşündüğüm için kafamı karıştırıyor. Öneriye açığım başka monitörler için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizin tamamını kullanırsak bu oldukça iyidir;

Bunda da Samsung R550'deki gibi IPS panel, 300cd parlaklık, HDR10 gibi özellikler var ama bunun IPS türü renk olarak en gelişmiş tür olan AH-IPS.

Bu yüzden Samsung'dan daha iyi olacaktır. 400TL farka değer mi?

Eğer o fark sizi o kadar etkilemeyecekse değer, ama zorlanacaksanız da kasacak kadar uçurum yok.

Hocam bu çözünürlükte TN ve VA panelden, attığınız Samsung LS32R750UEMXUF SR75 32" monitör de dahil uzak durun.
Bu monitörleri kullanmadım fakat karşılaştırma açısından Epey 4k, ips, artan fiyat sıralamasına bakabilirsiniz.
Samsung LU28R550UQMXUF (U28R55) iyi duruyor fakat IPS monitörlerin kaptanı LG'dir, LG 27UL550-W ve LG 27UL500-W modellerine de bir bakmanızı tavsiye ederim.

Herkese çok teşekkürler. Kararım sanırım LG 27den yana olucak.
Bütçenizin tamamını kullanırsak bu oldukça iyidir;

Bunda da Samsung R550'deki gibi IPS panel, 300cd parlaklık, HDR10 gibi özellikler var ama bunun IPS türü renk olarak en gelişmiş tür olan AH-IPS.

Bu yüzden Samsung'dan daha iyi olacaktır. 400TL farka değer mi?

Eğer o fark sizi o kadar etkilemeyecekse değer, ama zorlanacaksanız da kasacak kadar uçurum yok.
Hocam 550 modelide aynı IPS türüne mi sahip ? 550 modeli yanlış bilmiyorsam yükseklik ayarı yapılabiliyor ve portre modunda kullanılabiliyor.

Herkese çok teşekkürler. Kararım sanırım LG 27den yana olucak.

Hocam 550 modelide aynı IPS türüne mi sahip ? 550 modeli yanlış bilmiyorsam yükseklik ayarı yapılabiliyor ve portre modunda kullanılabiliyor.
Maalesef 550 normal IPS.

Ama bahsettiğiniz özellimler sizin için çok önemli ise AH-IPS yerine onları tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Eğer uçuk bir fark yoksa AH-IPS ile normal IPS arasında 550yi seçmem daha iyi olur. Ama ciddi bir fark varsa 500ü tercih ederim. Tam bir karşılaştırma bulamadım.
Karşılaştırma videoları maalesef az.

Okuduklarıma göre fark var ama uçurum değil. Siz bilirsiniz, ikisi de üzmeyecektir.

Eğer hareket kabiliyeti sizin için cok önemliyse 550 alabilirsiniz. Yani ikisini kanlı canlı yan yana görmediğimden çok kesin konuşamıyorum.

Ama arada gözle görülür bir fark olduğunu biliyorum.

Geri
Yukarı