4K monitör tavsiyesi

Bütçe
15000

viator

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
4K, IPS,..
Merhaba tekrardan,

Arkadaşıma 4K çözünürlükte olacak tercihen IPS ve 32 veya üstü ınch'e sahip bir monitör bakıyoruz. Bütçe olarak 15k dolaylarına kadar çıkabiliriz.

Şimdilik oynayabileceği bir sistemi yok ileride kurmayı planlıyor ve daha çok iş için kullanacak. İş için kullanmak istediği için geniş olmasını tercih ediyor. Yani ağırlıklı olarak iş amaçlı ama oyun da oynatabilen bir ürün arıyoruz.

Yardımlarınızı rica ediyoruz sevgili Technopat sakinleri :)

İyi ve sağlıklı günler.
🙌

Bu monitör iyi olur. Hem oyun hem iş için.
Evet bu monitör de gözümüze çarpmıştı güzel bir ürün gibi duruyor ama acaba 32" flat kullanabilir mi diye de düşünüyoruz. Sanırım IPS ve curve seçeneği yok gibi piyasada

Ben de dün G3223Q siparişi verdim. Siyahlar, Local Dimming ve HDR konusunda pek başarılı sayılmasa da genel olarak herkesin beğendiği bir monitör. Ayrıca Dell'in yerinde garanti hizmetini de ilk defa duydum oldukça iyiymiş. Bozulursa evden alıp eve teslim ediyorlar. Ülkemizde fiyatının indirimli olması büyük bir avantaj. Daha önce bu özelliklere sahip 4K monitörleri (özellikle 144hz) 18-21k'dan aşağı bulamıyorduk. Rakibi sayılan Gigabyte M32U'nun fiyatı Amazon'da en son 19 bin liraydı, şimdi baktığımda stoğu tükenmiş, diğer satıcı ise HB'da 22k'ya satıyor. Bu da Dell'i 14 bin lira gibi bir fiyatla oldukça cazip kılıyor ve bu fiyatlarda alternatifi yok. Ne yazık ki yalnızca Gaming.gen.tr (Beta Plus Teknoloji) satıyor ve stoğunun devamı da o firmaya bağlı. 2022 çıkışlı bir ürünün Vatan'da, Media Markt'ta falan bulunmaması enteresan.

Son düzenleme:
Ben de dün G3223Q siparişi verdim. Siyahlar, Local Dimming ve HDR konusunda pek başarılı sayılmasa da genel olarak herkesin beğendiği bir monitör. Ayrıca Dell'in yerinde garanti hizmetini de ilk defa duydum oldukça iyiymiş. Bozulursa evden alıp eve teslim ediyorlar. Ülkemizde fiyatının indirimli olması büyük bir avantaj. Daha önce bu özelliklere sahip 4K monitörleri (özellikle 144hz) 18-21k'dan aşağı bulamıyorduk. Rakibi sayılan Gigabyte M32U'nun fiyatı Amazon'da en son 19 bin liraydı, şimdi baktığımda stoğu tükenmiş, diğer satıcı ise HB'da 22k'ya satıyor. Bu da Dell'i 14 bin lira gibi bir fiyatla oldukça cazip kılıyor ve bu fiyatlarda alternatifi yok. Ne yazık ki yalnızca Gaming.gen.tr (Beta Plus Teknoloji) satıyor ve stoğunun devamı da o firmaya bağlı. 2022 çıkışlı bir ürünün Vatan'da, Media Markt'ta falan bulunmaması enteresan.
Merhaba.

Ben Dell G3223Q - Gigabyte M34WQ - Philips 40B1U5600/00 monitörler arasında kaldım. Öncelikle iş ama tabii herkes gibi de oyun beklentim var. Bu monitörlerin hepsi farklı farklı özellikler ve deneyimler sunuyor. 21:9 olsa iyi olur dediğim ama 21:9 olunca (Gigabyte) da kaliteden ve markadan kaybettiğimi düşündüğüm bir noktadayım. Diğer opsiyon (Philips) da yenileme hızı ve tepki süresinden kaybediyor. Dell, 21:9 olsa balıklama atlardım ama hem geniş ekran beklentisi hem de ürün/servis kalitesi arasında kaldım. Siz G3223Q sahibi olarak ne önerirsiniz acaba?

Karşılaştırma

Ben de dün G3223Q siparişi verdim. Siyahlar, Local Dimming ve HDR konusunda pek başarılı sayılmasa da genel olarak herkesin beğendiği bir monitör. Ayrıca Dell'in yerinde garanti hizmetini de ilk defa duydum oldukça iyiymiş. Bozulursa evden alıp eve teslim ediyorlar. Ülkemizde fiyatının indirimli olması büyük bir avantaj. Daha önce bu özelliklere sahip 4K monitörleri (özellikle 144Hz) 18-21K'den aşağı bulamıyorduk. Rakibi sayılan Gigabyte M32U'nun fiyatı Amazon'da en son 19 bin liraydı, şimdi baktığımda stoku tükenmiş, diğer satıcı ise HB'da 22K'ya satıyor. Bu da Dell'i 14 bin lira gibi bir fiyatla oldukça cazip kılıyor ve bu fiyatlarda alternatifi yok. Ne yazık ki yalnızca Gaming.gen.tr (Beta Plus Teknoloji) satıyor ve stokunun devamı da o firmaya bağlı. 2022 çıkışlı bir ürünün Vatan'da, MediaMarkt'ta falan bulunmaması enteresan.

MSI monitörleri görüntü ferahlığı olarak bu ürünü gömer. 2K olurdu ama daha başarılı olurdu. Quantum doot içeren ürünlerin görüntü kalitesi Dell'den daha öndedir. Hayırlısı olsun güle güle kullanın hocam.

@NuN @dogan_orun
Monitör elime bugün geçti. Bir şey demek için çok erken. Anladığım kadarıyla HDR destekli monitörlerde renk ayarı birçok faktöre bağlı. Tamamen iyi ya da tamamen kötü demek için birçok senaryoyu denemiş olmak gerekiyor. Mesela SDR'dayken masaüstü kullanımında renkler ve siyahlar canlı. Eğer HDR>Desktop moda geçerseniz renkler grileşiyor. Masaüstü için HDR'ı kapatmak gerekiyor ki herkes de bunu diyor zaten. Video oynatmaya gelince HDR > Movie HDR preseti güzel ve canlı renkli ve doygun siyahlı bir görüntü elde etmenizi sağlıyor ancak yine de alacağınız görüntünün kalitesi izlediğiniz medyanın ne kadar kaliteli olduğuna bağlı. Youtube'da 4K HDR izlemek için Edge/Chrome kullanmak gerekiyor, Firefox HDR'ı desteklemiyor. Bir OLED TV olmasa da doğru ayarlandığında güzel bir film deneyimi elde etmenizi sağlıyor. 23 inç'ten 32'ye geçince oldukça büyük geldi, 28 inç daha ideal olabilir. Bir de ekranın yüksek hertzli olması gerçekten önemliymiş, onu anladım. İmkanınız varsa Vatan'a, Teknosa'ya falan gidip farklı monitörleri inceleyin derim. Ben biraz kör satın alma yaptım ama genel itibariyle memnun kaldım diyebilirim. Ödediğim paraya en iyi ekranı aldığımı düşünüyorum. İyi özellikli 28 inç monitörler bundan pahalı, 16-18k civarında ve stok sorunları var.

@NuN @dogan_orun
Monitör elime bugün geçti. Bir şey demek için çok erken. Anladığım kadarıyla HDR destekli monitörlerde renk ayarı birçok faktöre bağlı. Tamamen iyi ya da tamamen kötü demek için birçok senaryoyu denemiş olmak gerekiyor. Mesela SDR'dayken masaüstü kullanımında renkler ve siyahlar canlı. Eğer HDR>Desktop moda geçerseniz renkler grileşiyor. Masaüstü için HDR'ı kapatmak gerekiyor ki herkes de bunu diyor zaten. Video oynatmaya gelince HDR > Movie HDR preseti güzel ve canlı renkli ve doygun siyahlı bir görüntü elde etmenizi sağlıyor ancak yine de alacağınız görüntünün kalitesi izlediğiniz medyanın ne kadar kaliteli olduğuna bağlı. YouTube'da 4K HDR izlemek için Edge/Chrome kullanmak gerekiyor, Firefox HDR'ı desteklemiyor. Bir OLED TV olmasa da doğru ayarlandığında güzel bir film deneyimi elde etmenizi sağlıyor. 23 inç'ten 32'ye geçince oldukça büyük geldi, 28 inç daha ideal olabilir. Bir de ekranın yüksek Hertz'li olması gerçekten önemliymiş, onu anladım. İmkanınız varsa Vatan'a, Teknosa'ya falan gidip farklı monitörleri inceleyin derim. Ben biraz kör satın alma yaptım ama genel itibarıyla memnun kaldım diyebilirim. Ödediğim paraya en iyi ekranı aldığımı düşünüyorum. İyi özellikli 28 inç monitörler bundan pahalı, 16-18k civarında ve stok sorunları var.

Ekran kötü bir ekran zaten değil. Sadece aradaki ayrıntıları anlayarak incelediğim için ben rahatsız olduğum kısımları dile getiriyorum. Yaklaşık ağustos ayından beri inceliyorum. ASUS bir tane 280 Hz monitörü var 1920x1080 p bir onda görüntü ferahlığı var bir de MSI da. Ben istediğim tarza uygun monitör o monitörler anlatmak istediğim buydu. Senin aldığın monitör ilk İtopya'ya geldiği zaman görmeye gittim. standa açmamışlardı. Son bir tane ellerinde kalmıştı. Görmediğim ürünü satın almadım. O gün bugündür monitör aldım.:D hala 1920x1080p yola devam. Güle güle kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı