4K monitörde 2K ve 1080p'de görüntü nasıl olur?

Turgut Baş

Kilopat
Daha fazla  
4k mönitör almayı düşünüyorum fakat oyunlarda 4k'da yeterli fps alamaz isem 2k'ya düşürünce görüntü kötüleşir mi?
Bir de PS4 de bağlamayı düşünüyorum 1080p'de nasıl olur? Gerçekten denemiş arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Denemiş değilim ama kötü olur diye biliyorum. Mesela 2K bir görüntünün çözünürlüğü 2560x1440 bu pikseller 4K yani 3840x2160 bir mönitörün çözünürlüğüne büyütülüceğinden dolayı kötü görünür diye biliyorum.

Ben denemedim. Ama 1080P'de 480P video izlemekten kötü olmayacaktır. Çünki yinede çözünürlük farkı var.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2K ara bir çözünürlük olduğundan 4K monitörleri 2K çözünürlükte kullanabilirsin fakat 1080p kullanacaksan PS4 vs. bağlayacaksan berbat bir görüntü alırsın.

4K Televizyonlara PS4 bağladığımız zaman kötü görüntü almıyoruz bu yüzden 4K monitöe de PS4 bağladığımız zaman kötü görüntü alacağımızı pek sanmıyorum ben. Ben yarın bu olayı bir 4K monitörde detaylı olarak inceleyim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı