4K OLED mi 8K QLED mi?

AliKaan Özkan

Hectopat
Arkadaşlar soru gayet açık OLED görüntü açısından daha iyi geliyor fakat QLED alırsam da 8K alacağım sizin fikriniz nelerdir? Aralarındaki farklar nelerdir? Hangisi alınmalı?

8K almak mantıklı olabilir fakat bu çözünürlükte içerik izlemekte önemli. İçerik sayısı az olduğu için çok da zevkini çıkaramazsınız.

İşte çok içerik olmadığı için takılıyordum yakın zamanda daha fazla içerik çıkabilir mi ki? Şimdi 4K aldıktan sonra 8K içerikler artar mı diye düşünüyorum.

Arada sırada oyunları da denerim de sistemimin çok yeteceğini düşünmüyorum RTX 3070 mobil var :D peki QLED ve OLED arasındaki farklar nelerdir? Hangisini tercih etmeliyim.

İşte çok içerik olmadığı için takılıyordum yakın zamanda daha fazla içerik çıkabilir mi ki? Şimdi 4K aldıktan sonra 8K içerikler artar mı diye düşünüyorum.
Dizi-Film platformları belki geçebilir bu hizmete fakat uydu kanallarından beklentiniz olmasın. Tabi 8K içerik yayınlayacak platformlar da bu hizmet için ayrı bir abonelik paketi yayınlayacaktır muhtemelen. Hem fiyatı tuzlu olacaktır hem de bu iş zamanla yayılacaktır.

Arada sırada oyunları da denerim de sistemimin çok yeteceğini düşünmüyorum RTX 3070 mobil var :D peki QLED ve OLED arasındaki farklar nelerdir? Hangisini tercih etmeliyim.
Bu videoya göz atın hocam. İnternette adam akıllı TV'lerden bilgi veren kişi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dizi-film platformları belki geçebilir bu hizmete fakat uydu kanallarından beklentiniz olmasın. Tabii 8K içerik yayınlayacak platformlar da bu hizmet için ayrı bir abonelik paketi yayınlayacaktır muhtemelen. Hem fiyatı tuzlu olacaktır hem de bu iş zamanla yayılacaktır.

Bu videoya göz atın hocam. İnternette adamakıllı TV'lerden bilgi veren kişi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam son bir soru soracağım peki işletim sistemi olarak hangisini tercih etmeliyim.
-Android TV.
-Google TV.
-Tizen
-webOS

Geri
Yukarı