4K Oyun için işlemci önemli midir ?

4k Oyun İçin Hangi İşlemci

• İ5-6500

Oy: 3 20,0%
  • İ5-6600K

Oy: 12 80,0%

• Oy verenlerin toplamı
    15
GTX 980 birçok acıdan daha avantajlı. Verdiği FPS olsun, diğer avantajları olsun... Fakat fiyatı çok pahalı. GTX 980'î almayı gözden çıkarttıysanız sanırım AMD Fury alabilirsiniz. İşlemciye gelecek olursak çözünürlük arttıkça genelde işlemciye binen yük azalır. Yani i5 6400 bile isinizi görecektir.
Çok teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim buydu.

Tam olarak anlamadım demek istediğini.
Çarpan kilidi açık işlemci sadece göz boyama OC hakkında bilgili ve bilgisiz ayırt etmeden ürün satmak nedir? Adam işlemciyi kavuruyor sonra suçlu servis oluyor! Bence OC kılavuzu ile satmalılar işlemci nasıl ideal OC yapılır bilgisini versinler OC garanti dışı bırakılmasın.

Çarpan kilidi açık işlemci sadece göz boyama OC hakkında bilgili ve bilgisiz ayırt etmeden ürün satmak nedir? Adam işlemciyi kavuruyor sonra suçlu servis oluyor! Bence OC kılavuzu ile satmalılar işlemci nasıl ideal OC yapılır bilgisini versinler OC garanti dışı bırakılmasın.
K ibareli işlemciler O.C yapıldığında garanti dışı mı kalıyor ?

Konuyu çok saptırdınız ekran kartı konusunda yardım istemiyorum. Lütfen şu başlığı okuyun ve ona göre cevap verin !

Demek istediğim işlemci den çok ekran kartının önemli olduğu kardeşim. Konunun saptığı filan yok ;) Konular değişir 4k yazdığında önce ekran kartı gelir akla normal olarak ondan sonra darboğaz olmasın diye ona uygun işlemci, ben onun düşünerek yazdım...

K ibareli işlemciler O.C yapıldığında garanti dışı mı kalıyor ?
Yakarsan devre dışı kalıyor onun önlemi varda yakmayı becerince sana garanti dışı diyorlar. Yakan olmuştu. Sen Yakmazsın ben ihtimal vermiyorum. Bence OC serisi ürüne OC şartlarına göre garanti verilmeli söz konusu önlemler hepsi sensörlere göre çalışıyor bir tanesi arıza yapsa işlemci yanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı