4K oyunculuk için RTX 3090 vs RTX 4070

Şeytan dürtüyor arkadaşlar 4070 biraz ezildi bu seçeneklerin arasında :D
Hocam 4070 "şuanki" kalitede oyunlari Frame Gen ile 4K'da 60 FPS en az oynatiyor gereksiz ayarlari kisarak. Ancak bi sure sonra gelismeye başlayinca grafikler 4K'da patlar. 1 2 sene icin 4K 3 4 sene icin 2K garanti. 4080 ise cok guclu bi kart konusmaya gerek yok. Ancak mantikli olan bence 4070 alip direkt 5000 serisine gecmek. Nasil olsa yurtdışından aliyorsunuz.

Christmas zamanı gelince Almanya'dan çok sağlam bir 4K 144Hz monitör alacağım. Şimdi kart konusuna gelirsek bütçe olarak sınırım yok ama bunu abim alacak. Şimdi ben de çok isterim 4070 Ti alıp bu defteri kapatmayı da adama bir anda en az Global'de bile 23 binden ucuza bulunmayan kartı aldıramam. Bizim anlaşmamızda 3090 alıp çekilmek vardı.

İkinci el 3090 şu an 4K-2K oyunculukta en baba F/P kart. 13-15 bin lira arasında 4070 Ti ile kafa tutan ve 24 GB VRAM ile gelen bir kart alabiliyorsunuz. Sadece 750W'cık güç kaynağınız varsa tabii.

4070 konusuna gelirsem Almanya Mediamark'da -ortalama pahalılıkta bir yer- RTX 4070 600€'ya bulunuyor ve bu TR fiyatından 3 bin küsur daha ucuz. Ti modeli ise aynı şekilde. Fakat üzülerek onu buraya alamıyoruz ve unutmaya çalışıyoruz.

12 GB VRAM 2K için güzel olsa da 4K Ultra grafikler için ürkütüyor beni. İnsanların gazına gelip de almak istemiyorum. Yani ben böyle bir Rus ruleti görmedim.

12100F (4K'da önemsiz)
FSP Hydro G PRO 750W.

RTX 4070 bence 4K da zorlayacak oyunların hepsinde DLSS 3 ve FG var.

2-3 sene Ultra ayarlarda 4K oynatır diye düşünüyorum.

Oyun için 24GB'lara gerek yok. 4070Ti alın devam edin. Bütçe olsa 4080 alın derim ama bütçe sıkıntı.

4080 almaya değer mi sizce? O kadar para gömmeye?

Bu düşüncenin sonu gelmez. Ben 4060 Ti 8 GB aldım 4070'e göz ucuyla bile bakmıyorum çünkü benim kullanım amacımı, çözünürlüğü ve tahmini kullanım süremi karşılıyor kart.

Ben tepe kartlara çuvalla para ödemek yerine güncel ihtiyacı karşılayacak asgari kartlardan birini alıp cepte kalan parayı dövize atar sonraki jenerasyon geri yükseltirim.

"Geleceğe yönelik" lafı yaptığı kötü finansal tercihlere kılıf uydurmak isteyenlerin uydurduğu bir şehir efsanedir.

Christmas zamanı gelince Almanya'dan çok sağlam bir 4K 144Hz monitör alacağım. Şimdi kart konusuna gelirsek bütçe olarak sınırım yok ama bunu abim alacak. Şimdi ben de çok isterim 4070Ti alıp bu defteri kapatmayı da adama bir anda en az Global'de bile 23 binden ucuza bulunmayan kartı aldıramam. Bizim anlaşmamızda 3090 alıp çekilmek vardı.

İkinci el 3090 şu an 4K-2K oyunculukta en baba F/P kart. 13-15 bin lira arasında 4070Ti ile kafa tutan ve 24GB VRAM ile gelen bir kart alabiliyorsunuz. Sadece 750W'cık güç kaynağınız varsa tabii.

4070 konusuna gelirsem Almanya Mediamark'da -ortalama pahalılıkta bir yer- RTX 4070 600€'ya bulunuyor ve bu TR fiyatından 3 bin küsür daha ucuz. Ti modeli ise aynı şekilde. Fakat üzülerek onu buraya alamıyoruz ve unutmaya çalışıyoruz.

12GB VRAM 2K için güzel olsa da 4K Ultra grafikler için ürkütüyor beni. İnsanların gazına gelip de almak istemiyorum. Yani ben böyle bir Rus ruleti görmedim.

12100F (4K'da önemsiz)
FSP Hydro G Pro 750W.
O işlemciye 4070 yada 3090 düşünüyorsun. Ben yalnış mı anladım? O işlemciye iki ekran kartıda ayıp yani..

Ben 4K için ikinci el 3080 Ti aldım 5000 serisi gelince bakarım şu anda 80-90 FPS veriyor birçok oyunda yeter o da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu düşüncenin sonu gelmez. Ben 4060 Ti 8 GB aldım 4070'e göz ucuyla bile bakmıyorum çünkü benim kullanım amacımı, çözünürlüğü ve tahmini kullanım süremi karşılıyor kart.

Ben tepe kartlara çuvalla para ödemek yerine güncel ihtiyacı karşılayacak asgari kartlardan birini alıp cepte kalan parayı dövize atar sonraki jenerasyon geri yükseltirim.

"Geleceğe yönelik" lafı yaptığı kötü finansal tercihlere kılıf uydurmak isteyenlerin uydurduğu bir şehir efsanedir?

Bilmediğimden soruyorum. NVIDIA DLSS 3.5 teknolojisinin eski kartlara geleceğini de açıkladı. Tek eksi kalan 4000 serisindeki frame generation oluyor. Sizce geleceğe yatırım için 3090 daha iyi değil mi? Bende arkadaş gibi ikisinin arasında kaldım. 4070 Ti biraz daha ucuz olsa alıp geçeceğim ama 3090 ve 4070 Amazon'da şu an neredeyse aynı. Bir size sorayım dedim.

Bilmediğimden soruyorum. NVIDIA DLSS 3.5 teknolojisinin eski kartlara geleceğini de açıkladı. Tek eksi kalan 4000 serisindeki frame generation oluyor. Sizce geleceğe yatırım için 3090 daha iyi değil mi? Bende arkadaş gibi ikisinin arasında kaldım. 4070 Ti biraz daha ucuz olsa alıp geçeceğim ama 3090 ve 4070 Amazon'da şu an neredeyse aynı. Bir size sorayım dedim.

DLSS 3.5 eski kartlara geldi zaten 1 ay önce?

3 senelik kartın neresi geleceğe yatırım olacak bu saatten sonra. Alınmaz değil alınır ama 2 sene sonra yol verir RTX 5000 serisinden bir kart alırsın. O kartın verimsizliğiyle uğraşılmaz oyunlarda eğer render için satın almıyorsan.

DLSS 3.5 eski kartlara geldi zaten 1 ay önce?

3 senelik kartın neresi geleceğe yatırım olacak bu saatten sonra. Alınmaz değil alınır ama 2 sene sonra yol verir RTX 5000 serisinden bir kart alırsın. O kartın verimsizliğiyle uğraşılmaz oyunlarda eğer render için satın almıyorsan.

O zaman 4070 alıp geçmek en mantıklısı gibi duruyor. Ah şu 4070 Ti biraz indirime girse de hiç ikilemde kalmadan alıp geçsem. Neyse teşekkür ederim bilgi için 😅

O zaman 4070 alıp geçmek en mantıklısı gibi duruyor. Ah şu 4070 Ti biraz indirime girse de hiç ikilemde kalmadan alıp geçsem. Neyse teşekkür ederim bilgi için 😅

4K'ya çıkmayın boşuna o çözünürlük kart katili. Alın 4070 ya da 4070 Ti takılın 2K'da mis gibi.

Geri
Yukarı