4K Televizyon gerekli mi?

TrkAkaydn

Hectopat
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi günümüzde yanılmıyorsam 4K yayın yapan TRT 4K'dan başka bir kanal yok.
Netflix, oyun vb. şeyler için kullanılmayan ve sadece standart TV kanalları izleyenler için 4K TV almak mantıklı mı? Arkadaşım aşağıda ki televizyonu almak istedi ve direk yukarıda ki soru aklıma geldi.

Philips 50PUS6704 50" 126 ekran uydu alıcılı Smart 4K Ultra HD LED TV

Televizyon standart kullanıcı için fazla değil mi? 50 inch bir ekran olup Ultra HD LED TV olması yeterli değil mi? Ben arkadaşımın aslında yararlanamayacağı ama olmazsa olmazlar gibi bir özellikmiş gibi gösterilip 4-5 bin TL veya daha fazla para harcamasını istemiyorum. Para kolay kazanılmıyor. Bu konu hakkında pek bir bilgim yok ama arkadaşımın yukarıda belirttiğim markalı televizyonu almalı mı?

Başka televizyon tavsiyesi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Bütçe tahminim 3.500 TL civarı.

Yorum ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim halen telefonda 720p görüntü izlediğim oluyor. Siz 4K alsanız da onun 5'i çıkar. Boşverin 4K'yı onun yerine 1080p olsun ama içerisinde uydu alıcısı, Netflix'i gibi özellikleri güncel olsun. Bu benim fikrim tabi.

Benim halen telefonda 720p görüntü izlediğim oluyor. Siz 4K alsanız da onun 5'i çıkar. Boşverin 4K'yı onun yerine 1080p olsun ama içerisinde uydu alıcısı, Netflix'i gibi özellikleri güncel olsun. Bu benim fikrim tabi.
Çok farklı bir konu bu. Bir kere büyüklük farkı var. Küçük ekranda kaliteli gelmesi normal 720p'nin.

Çok farklı bir konu bu. Bir kere büyüklük farkı var. Küçük ekranda kaliteli gelmesi normal 720p'nin.
720p Kaliteli gelmiyor önce onu belirteyim. Sadece maliyet açısından ''ne gerek var'' diyen taraftayım. Yoksa bedava verseler en ön sırada ben olurdum 4K televizyon almak için.

Tamam, 4k muhteşem hatta 8k daha da muhteşem buna laf eden olmaz ama film izlenmiyor, oyun oynanmıyor veya herhangi başka bir olay yapılmayacak Televizyon ile.

Avrupa veya Amerika da TV yayınları 4k geçmediği bir yerde bizimkilerin kalkıp
vatandaşlarımız 4k Televizyonları ile donattılar evlerini hadi yayınları 4k yapalım diyeceklerini
hele ki bu ekonomide hiç sanmıyorum.

Bu olayın gerçekleşmesine en az 5 sene daha var. Hadi 4 olsun ne fark eder ki TV eskidiği zaman yenisi
almak istediğin zaman 4k TV'ler daha da ucuz olacak. En fazla 2-3 sene 4k izlememiş olursun.

Atıyorum Müge anlıyı 4k ile izlesen ne olur izlemesen ne olur:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı