4K TV yalanı

Hocam sadece NAT geo wild, National Geographic channel ve Discovery gibi belgeselleri izliyorum. Çok nadir haber vs açarım. Futbol ya da başka şeylere ilgim yok pek.

Hocam Sakarya da yaptık yazlığı. Henüz altyapı ulaşmamış. 1km altımızda mevcut. Buraya yakında gelecek ama zaten sürekli durmayacagımız için extra buraya bir de modem almak istemiyoruz. Yoksa kablosuz Turkcell box vs alacaktık.

Anladım. Ilginç, orijinal bir karakteriniz var. Gidin alın BİM'den en ucuz TV'yi, işinizi görecektir.

Ayrıca yazlık yaptırıyorsunuz, herkeste Laptop var, belli ki para var. Neden kastırıyorsunuz bu kadar?

43" için 1080p tv alabilirsin ama hz dediğin şeyde herhangi bir etki yapmaz görüntüye. O aletin işlemcisinin hızı.

Ama sonra Playstation filan alırsın, üzülürsün 1080p aldığına. Ya da herkesin laptopu var diyorsun, indir 4k filmleri izleyin yazlıkta.

Evde tv yok demişsiniz, çok modern bir aile gibi ama yazlığınızda İnternet yok. Çok da olmamış sanki.
Hocam hem series x hem ps5 hemde pc kullandım. Asus 4k monitör almıştım ama konsol beni sarmadığı için hepsini sattım. Pc den devam ediyorum. 4k da konsol olayına geçmem sanırım artık

Dosya Ekleri

• IMG_20221112_093516.jpg
    IMG_20221112_093516.jpg
    160,1 KB · Görüntüleme: 21
Arkadaşlar biz yazlıkta kullanacağız. Netflix vs hiçbir şey kullanmıyacaz. Sadece haber, NAT geo vs belgesel kanalları izleyeceğiz. TV alırken genelde herkes normal kanalları da 4K izlemek için alıyor sanıyordum. Şimdi sipariş iptal edeceğim. Ama şunu sormak istiyorum; 4K TV de 1080p kalitede 1080P'den daha iyi görüntü alır mıyım yoksa 1080p TV daha iyi görüntü mü verir?

Hocam Samsung'un QLED serisi OLED serisi 1080p görüntüyü yapay zeka ile 4K ya %90 oranında çeviriyor ama senin için pahalı gelebilir sadece haber için 4K gereksiz güzel panelli bir ekran bulsan yeterli.

Geri
Yukarı