4K ve 2K monitör önerisi

mrslyfox

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, önceliklendirme sıralamam şu şekildedir.
  • 2K için, monitör standına uyumlu olması, 27", 1ms(veya daha düşük), +144Hz(olabildiğince yüksek).
  • 4K için, monitör standına uyumlu olması, 27-30" arası, ms çok önemli değil, Hz önemli değil.
2K monitör beklentim olabildiğince takılmadan FPS oyunlarında bol FPS'li, story mode oyunlarda kaliteli bir görüntüyle zevkli şekilde oyun oynamak.
4K monitörden göz yormayan, olabildiğince canlı renkli, yansıma yapmayan, iş yapmak için günde en az 10 saat kullanım, video, film vs. için.
Çift kol monitör standı da alacağım ya da birer birer 2 tane monitör standı alacağım. 7800 XT ekran kartlı sistemde kullanacağım.
Bütçe olarak hepsi 20k olarak düşünüyorum. Eğer değecekse ufak bir arttırabilirim. Önerileriniz benim için önemli şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
20K'ya hem 2K hem 4K monitör aradığın için nokta atışı yapmak gerekiyor.
4K monitör için MSI G281UV Monitör bu uygun olur.

Eğer MSI seti kurarım diyorsan 2K olan model MSI G274QPF-QD Monitör bunu tercih edebilirsin.
Fark etmez dersen güvendiğim bir model olan Dell G2724D Monitör Dell iş görür.

20K'ya hem 2K hem 4K monitör aradığın için nokta atışı yapmak gerekiyor.
4K monitör için MSI G281UV Monitör bu uygun olur.

Eğer MSI seti kurarım diyorsan 2K olan model MSI G274QPF-QD Monitör bunu tercih edebilirsin.
Fark etmez dersen güvendiğim bir model olan Dell G2724D Monitör Dell iş görür.
Hocam öneri için teşekkürler. 2 sinin de MSI olmasına gerek yok. Marka kısmı bilindik olması yeterli. Uzun yıllar kullanabileceğim kaliteli olması yeterli. 2K kısmında ms, FPS, Hz, nit, 10 bit vs değerlerine bakıp az çok anlamaya çalışıyorum da 4K da hiç bilgim yok.

Hocam öneri için teşekkürler. 2 sinin de MSI olmasına gerek yok. Marka kısmı bilindik olması yeterli. Uzun yıllar kullanabileceğim kaliteli olması yeterli. 2K kısmında ms, FPS, Hz, nit, 10 bit vs değerlerine bakıp az çok anlamaya çalışıyorum da 4K da hiç bilgim yok.

4K için önerdiğim MSI uygundur. Yönebilirsin. Baktığın değerler her monitör için geçerlidir. 4K olması bir şeyi değiştirmiyor. Çözünürlük sadece görüntü kalitesini etkileyen bir unsurdur.
Tabii yine karışmasın diye bir şey demek istiyorum. Yüksek çözünürlüğe sahip monitörlerin tepkime hızı düşük olmaz. FPS oyunlarına hizmet etmezler. Bunu biliyorsundur.
Diğer konu ise önerdiklerim arasında olan Dell ile alakalı. Dell G2724D Review bazı şeyleri araştırdığın için bu paylaştığım linkten monitörün performans testlerine bakabilirsin. Her alanda testi mevcut.

Hocam şu an halihazırda çok uzun yıllardır XL2411 kullanıyorum. Kanımca, BenQ ve diğerleri diye ayrılır. Ama şöyle bir sıkıntı var. Nit değerleri cidden sıkıntılı. Güneş ışığı aldığı anda performans yerle bir oluyor. Ama attığınız nit dışında değerlendirilir. Teşekkürler.

2K için ASUS TUF VG27AQA1A 170 Hz bakmanı öneririm.
F/P gibi gözüküyor fakat panel VA, nit değeri düşük gibi geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı