4K vs 2K monitör

mertks

Centipat
Daha fazla  
Selam, i7 13700KF + 6900XT sistem için monitör arayışındayım.
Genellikle video ve film izliyorum RDR2 tarzı oyunlar oynuyorum ara sıra PUBG, Valorant gibi oyunlar da oynuyorum,
Malum gelen zamlardan sonra 2K ve 4K monitör fiyatları birbirine bayağı yaklaştı, ileride tekrar masraf yapmak istemediğim için 4K almayı düşünüyorum,
Rekabetçi oyunlarda sıkıntı çeker miyim? Aklımda Dell 32 G3223Q modeli var.

Monitörün ömrü ekran kartından uzundur. 4K iyi bir monitör alıp güle güle kullanın. Ara sıra oynadığınız online fps oyunları için düşünmeye değmez bu kadar, bir sorun yaşamazsınız.

O cihazın 2K versiyonunu yani G3223D kullanıyorum. Ekran kartınız da 4K için elverişli, bence 4K alabilirsiniz.

Monster A27 1080p 240hz monitörüm var valorant gibi rekabetçi oyunları ben de oynuyorum ama 2k'ya geçmek istediğim için yanına A32 2k 165hz monitör aldım. Valorantı 2k'da oynayamıyorum inç olarak biraz büyük geliyor. Valorant gibi rekabetçi oyunları 27 inçte oynuyorum Hz biraz daha yüksek olduğu için ve ekran boyutu gayet ideal. 2K Monitörde ise grafiğe önem veren oyunları oynuyorum RDR2, Horizon Zero Dawn vb. Bütçen sınırlı ise rekabetçi misin grafikçi misin öncelikle ona karar vermen gerekiyor.

Selam, i7 13700KF + 6900XT sistem için monitör arayışındayım.
Genellikle video ve film izliyorum RDR2 tarzı oyunlar oynuyorum ara sıra PUBG, Valorant gibi oyunlar da oynuyorum,
Malum gelen zamlardan sonra 2K ve 4K monitör fiyatları birbirine bayağı yaklaştı, ileride tekrar masraf yapmak istemediğim için 4K almayı düşünüyorum,
Rekabetçi oyunlarda sıkıntı çeker miyim? Aklımda Dell 32 G3223Q modeli var.

Çekersin, rekabetçi oyunlar oynuyorsan 27" 2K IPS min 165Hz 1MS (g to g) alabilirsin.

Geri
Yukarı