4KB bad sector kötü mü?

hjackles

Hectopat
RAM
4 GB
Merhaba. Benim Toshiba Satellite C55-A-1JJ Notebook var. Uzun zamandır kullanıyorum. 2 ay önce açarken böyle bir şey çıktı karşıma. The hard Drive recovery has been selected... Yes no seçenekleri vardı, no dedim. Laptop kapandı, sonra tekrar açtım. Bir sıkıntı olmadan açıldı. Şimdiye kadar 3- kere daha aynı şeyi yaptı.

CHKDSK C scan yaptığımda 4KB bad sector vardı. Bu çok kötü bir şey mi? Uzun süre sıkıntısız devam edebilir miyim? Ya da HDD'yi değiştirmeli miyim? Değiştirmem gerekirse bana bir tavsiyeniz olur mu acaba? Benim teknik hiçbir bilgim yok. HDD mi SSD mi olmalı? SSD benim laptopa uyar mı bilmiyorum. Oyuncu değilim. Arada internet oyunları oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı rapor lazım.

CrystalDiskInfo yazılımını indirin. Ardından üst kısımdan işlev/seçenekler > gelişmiş özellikler > ham değer > 10DEC yapıp ekran görüntüsü atınız.

CrystalDiskInfo indirme linki: CrystalDiskInfo

HDD için HD Tune Pro yazılımını indirin. Ardından programı açın. Üst kısımdan HDD'nizi seçiniz. Sonra error scan testi yapın Quick Scan kapalı şekilde. Ardından yine ekran görüntüsü atınız.

HD Tune Pro indirme linki: HD Tune website

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Doğrudur inşaAllah.

Detaylı rapor lazım.

CrystalDiskInfo yazılımını indirin. Ardından üst kısımdan işlev/seçenekler > gelişmiş özellikler > ham değer > 10DEC yapıp ekran görüntüsü atınız.

CrystalDiskInfo indirme linki: CrystalDiskInfo

HDD için HD Tune Pro yazılımını indirin. Ardından programı açın. Üst kısımdan HDD'nizi seçiniz. Sonra error scan testi yapın Quick Scan kapalı şekilde. Ardından yine ekran görüntüsü atınız.

HD Tune Pro indirme linki: HD Tune website

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Yeni Resim (1)g.jpg
    Yeni Resim (1)g.jpg
    267,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Yeni Resim (2).jpg
    Yeni Resim (2).jpg
    450,2 KB · Görüntüleme: 28
1 adet bad sector (hatalı/bozuk sektör) var.
Ek olarak geçerli bekleyen kesim sayısı var. Diskiniz biraz sıkınıtlı. Önemli veriniz varsa mutlaka yedek alınız.

Teşekkür ederim. Ama o kadar anlamam ki teknik bilgiden. Diski değiştirmem gerekiyor mu yoksa daha idare eder mi? Yani çok az takılması dışında hiçbir sorunu yok çok şükür aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı