4TB HDD önerisi

NEO CMDNDR

Picopat
Hitachiyi ilk defa duydum ben şahsen. Önerim Seagate ve ya WD gibi markalara yönelmeniz.

Hi-Tachi markasını önermiyorum. Harddisk konusunda; Samsung, WD, Seagate -birkaç olumsuz yorumu olsa da- ve Toshiba öneriyorum.

WD Blue -ses yapmaz, oyun için uygundur. Arşiv için de kullanılabilir.
Alternatif satıcı 1 (Amazon.com.tr): WD Blue Dahili Disk, 4TB, 7200RPM, 3.5 inç - WD40EZRZ: Amazon.com.tr
Alternatif satıcı 2 (DFS Bilgisayar-Hepsiburada): WD Blue 4TB 5400RPM Sata 3.0 64MB 3.5" Sabit Disk WD40EZRZ Fiyatı
Hocam sağolasın. Ben de 2TB WD taşınabilir HDD vardı şu siyah kutu gibbi olanlardan. Yere düştükten 2 gün sonra içindekiler silinmişti. Ger kurtarmak için neler çekmiştim. Ondan dolayı biraz soğudum WD den. Bu Hitachi en dayanıklı HDD seçilmiş. Özellikleri de daha yüksek. 600mb/sn ve 7200 RPM falan. Ama işte ses beni meraklandırıyor. Ve daha ucuz olması acaba 2. el mi yenilenip mi satılıyor sorusunu doğurdu. Sesi eğer aşırı değilse bunu alacam mecbur. Zaten 600tl param kaldı. Acaba kullanan var mıdır burada onu merak ettim de.
Bende Hitachi disk vardı bayağı iyiydi.
Sesi nasıldı hocam? Çok ses çıkartıyor diyorlar da. Öyle aşırı bir ses mi? Fİlm izlerken falan rahatsız eder mi? Yoksa sadece veri depolarken kopyala yapıştır yaparken mi ses çıkartıyor?

Hocam sağolasın. Ben de 2TB WD taşınabilir HDD vardı şu siyah kutu gibbi olanlardan. Yere düştükten 2 gün sonra içindekiler silinmişti. Ger kurtarmak için neler çekmiştim. Ondan dolayı biraz soğudum WD den. Bu Hitachi en dayanıklı HDD seçilmiş. Özellikleri de daha yüksek. 600mb/sn ve 7200 RPM falan. Ama işte ses beni meraklandırıyor. Ve daha ucuz olması acaba 2. el mi yenilenip mi satılıyor sorusunu doğurdu. Sesi eğer aşırı değilse bunu alacam mecbur. Zaten 600tl param kaldı. Acaba kullanan var mıdır burada onu merak ettim de.

Sesi nasıldı hocam? Çok ses çıkartıyor diyorlar da. Öyle aşırı bir ses mi? Fİlm izlerken falan rahatsız eder mi? Yoksa sadece veri depolarken kopyala yapıştır yaparken mi ses çıkartıyor?
Hocam bana da bir 2. el şüphesi düşmedi değil. Şu anda en ucuz 4 TB HDD'ler 800'den başlıyor. Almadan önce şu videoya bakmanızı şiddetle öneririm. Videodaki arkadaş, mağdur bir arkadaş ve bu 2. el çakallığının nasıl döndüğünü izah etmiş.

Hitachi Japonya menşeili güvenilir bir markadır. O konuda şüpheniz olmasın. Yıllarca kamerasını ve 500 GB taşınabilir HDD'sini kullanmış olan birisi olarak bunu söylüyorum.

Ancak koymuş olduğunuz linkteki HDD eski. 2. el olma ihtimali yüksek.
Şu nasıl hocam? Yine Seagate 4TB ama farklı bir modeli.
Bu da eski bir model. Aynı şekilde 2. el olma ihtimali yüksek. Tavsiyem üreticilerin sitelerine gidip oradan güncel olan modellere bakmanız yönünde olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam videoyu eklemeyi unutmuşum.

Bu HDD hakkında; sayfası şu:

Enterprise için daha çok. Yani kurumsal. Tahminimce, sunucularda veri falan depolamak için diye tahmin ediyorum. Arşiv için iyi fakat günlük kullanımda ne kadar iyi performans verir bilemem. Oyun, filmde ve benzeri alanlardaki ses performansına bakmak lâzım. Teknik özellikleri de, sayfanın alt kısımlarda yazıyor. Bakmanızı tavsiye ederim.

Ne kadar ses çıkardığı da yazıyor herhalde ama ben bulamadım tabloda.

Geri
Yukarı