4×2 GB RAM ile kodlama yapılabilir mi?

İnternette bilgisayar mühendisliği programları için 16 GB RAM öneriliyor. Fakat bütçem gereği alacağım en iyi işlemci Ryzen 5 4600H D14 modeli ve bu bilgisayarda 4×2 RAM var yani 8 GB ve yükseltme yok. Basit projeler için bu bilgisayar beni 4 - 5 sene götürür mü acaba?

10 yıllık emektar ile Unity tertemiz çalışmıştı RAM: 4x1.

8000 - 9000 arası sürekli değişiyor en uygun fırsatta alacağım.
@curiousoftech @Linux Kaymak @AXCHNEER @Berkay Davas @classfiftyone @tahaklkt @Abdullah BİLEN @404631
Acaba Unity de ilerlemek istiyorum Unity için yeter mi? Ayırıca Unreal Engine için basit projeler yapmak istiyorum küçük boyutlu olmaz mı? ☹️

Eskiden Samsung NP530U4C-S01TR laptopum vardı. Okuldan kaşınıp proje aldık oyun yapma ile alakalı. Unity ile hayatta kalma ile alakalı oyun yapmıştık. Tabii ki bende i5 3317u işlemci 4 GB RAM NVIDIA GT 620M vardı. Gayet rahat yapmıştık fakat HDD olduğu için 1.5 ay gibi bir sürede bitirmiştik. Texturede ise cinema 4D kullanmıştık Team render almıştık gayet akıcı kullanın sorun olmaz.

10 yıllık emektar ile Unity tertemiz çalışmıştı RAM: 4x1.
Eskiden Samsung NP530U4C-S01TR laptopum vardı. Okuldan kaşınıp proje aldık oyun yapma ile alakalı. Unity ile hayatta kalma ile alakalı oyun yapmıştık. Tabii ki bende i5 3317u işlemci 4 GB RAM NVIDIA GT 620M vardı. Gayet rahat yapmıştık fakat HDD olduğu için 1.5 ay gibi bir sürede bitirmiştik. Texturede ise cinema 4D kullanmıştık Team render almıştık gayet akıcı kullanın sorun olmaz.
Ekran kartı olarak harici değil dahili vega 8 var sorun çıkarır mı acaba sanırım 2 GB kendine ayırma yapıyormuş korktum bunu duyunca.

@Senyör Kesada korkacak bir şey yok. Grafik birimin çalışması için belleğe ihtiyacı var, APU işlemcilerin mantığı bu. Bunu da taktığın RAM'lerden karşılıyor. Kalıcı olarak RAM miktarını falan azaltmıyor.

@Senyör Kesada korkacak bir şey yok. Grafik birimin çalışması için belleğe ihtiyacı var, APU işlemcilerin mantığı bu. Bunu da taktığın RAM'lerden karşılıyor. Kalıcı olarak RAM miktarını falan azaltmıyor.
Mesela unity çalışırken 6 gb ram gibi performans alırsam 2 GB apu ekran kartına gittiği için.

Geri
Yukarı