4x2 RAM'i 8x2 vs 16x4 Kullanmak

Bütçe
900
Peki 2-3 senelik süreç içerisinde 16 GB yetersiz kalabilir mi ne diyorsunuz? Şu an yaşadığım drop benzeri sorunları yaşamak istemiyorum ve 8x2'den 16x2'ye upgradelemek gereksiz masraf olur gibi geldi.

Net kalır fakat 3060M'de pek 32 GB eksikliği vurmaz diye düşünüyorum. Bütçeniz ne kadardı?

Net kalır fakat 3060M'de pek 32 GB eksikliği vurmaz diye düşünüyorum. Bütçeniz ne kadardı?
Bütçem 900-1000 tl şuanlık.
Açıkcası sizin ve @Miraç Gürbüz'ün de 16 gb ram yetersiz kalacak demeniz sebebiyle 16-4 daha mantıklı gelmeye başladı kendi açımdan. Çünkü şuan bile anlık RAM'in yetersiz kalması sebebiyle olan donmalar hariç istediğim çoğu oyunu oynayabiliyorum ve ileriye yönelik hareket etmek daha mantıklı gibi geliyor.

Bu durumda MHz ve markayı aynı seçmeme rağmen uyumsuzluk yaşar mıyım?

Bütçem 900-1000 TL şu anlık.
Açıkçası sizin ve @Miraç Gürbüz'ün de 16 GB RAM yetersiz kalacak demeniz sebebiyle 16-4 daha mantıklı gelmeye başladı kendi açımdan. Çünkü şu an bile anlık RAM'in yetersiz kalması sebebiyle olan donmalar hariç istediğim çoğu oyunu oynayabiliyorum ve ileriye yönelik hareket etmek daha mantıklı gibi geliyor.

Bu durumda MHz ve markayı aynı seçmeme rağmen uyumsuzluk yaşar mıyım?

CL değerleri farklı değil MHz değerleri farklı değil ise uyumsuzluk olmaz 16 GB 3200MHz DDR 4 CL22 ile 4 GB 3200MHz CL22 DDR 4 takabilirsiniz yani daha sonra alcağınız 16 GB'ın aynı marka olduğuna emin olun Dual kitden yararlanabilmeniz açısından daha iyi olur seri numarasını CPU Z gibi bir uygulamadan bakabilirsin ramine seri numarasıyla da karşına çıkar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı