5.000 - 10.000 TL i5 9400F sistem için ekran kartı önerisi

10K bütcen varsa sistemini satip yeni bir sistem alman hayrına olur, o sisteme takacağın ekran kartından hayır gelmez. 12-13'e RX 6600 - XT'li sistemler doluyla geziyor.

Ya da sistemini satıp, komple ikinci elden ileri dönük sistem toplamalısın.

Şu an ki ekran kartı RX580 ancak arızalandı. Tamir için 2-2.5 k para istediler. Sorunun çok büyük olduğunu da düşünmüyorum ama bu fiyatı verdikten sonra 0 almak daha mantıklı geldi.
Bence o sisteme 0 ekran kartı alma, 2.el uygun bir şey alıp devam etmeni öneririm. Alırken de nvidia serisinden gidersen daha az sorun yaşarsın.Rtx 2060-3060-3060 ti arasından birini seçebilirsin. Uyguna geleni alıp kullanmanı tavsiye ederim.

6600 2060'a göre çok daha iyi bir kart fiyatı da uygun oluyor genelde olabilir ama darboğaz yapar söyleyeyim eğer işlemci yakın zamanda güncellemeyeceksen 2060 idare eder seni.

Darboğaz yapmaması için nasıl bir şey yapabilirim?

10K bütçen varsa sistemini satip yeni bir sistem alman hayrına olur, o sisteme takacağın ekran kartından hayır gelmez. 12-13'e RX 6600 - XT'li sistemler doluyla geziyor.

Ya da sistemini satıp, komple ikinci elden ileri dönük sistem toplamalısın.

Peki ekran kartsız bu sistemim ne kadar eder? 1TB SSD +512 SSD de takılı. Ve bu sistemi en uygun nereden satabilirim?

darboğaz yapmaması için nasıl bir şey yapabilirim?

peki ekran kartsız bu sistemim ne kadar eder? 1tb ssd +512 ssd de takılı. ve bu sistemi en uygun nereden satabilirim?
Oyunlarda yüksek ayarlara çekmelisin, monitörün çözünürlük değerini arttırabilirsin.
2.el alırken güvenilir olup olmama kısmını nasıl halledebilirim peki?
'Kutulu ve garantili' almalısın. Yapabiliyorsan sisteme takıp test edip almalısın veya alacağın kişiden test sonuçlarını istersin.
Bilindik markalar olursa daha iyi olur servisle alakalı sorun yaşamazsın.

4-5 civarina satarsin, hızlıca elden çıkartmaya odaklan. Sahibinden - letgo - çevrende bilgisayarcı varsa teklif alabilirsin, 1tb SSD'yi satmayabilirsin, sende kalabilir.
bu işten zararlı çıkmamam için bu sistemi en az ne kadara satmalıyım sizce?

Oyunlarda yüksek ayarlara çekmelisin, monitörün çözünürlük değerini arttırabilirsin.

'Kutulu ve garantili' almalısın. Yapabiliyorsan sisteme takıp test edip almalısın veya alacağın kişiden test sonuçlarını istersin.
Bilindik markalar olursa daha iyi olur servisle alakalı sorun yaşamazsın.
peki bu sistemi komple satıp üstüne para ekleyip yeni sistem alma konusu hakkında ne dersiniz?

Orta-iyi yeni bir sistem 20.000 lira civarlarında olacak, böyle bir parayı gözden çıkarırsan tabii ki geçebilirsin ya da 2.el normal bir ekran kartı alıp RX580'den daha iyi bir performansa sahip olabilirsin. DLSS bile çok fark edecektir. Satma konusunda ise 'bu kasayı ekran kartsız biri almak isteyecek midir?'. Tek tek belki satarsın bu sefer de uğraşırsın.
Ben olsaydım dediğim gibi bir tane 2.el 2060 veya 3060 alır devam ederdim. Burada herkes bir tavsiye verebilir sana fakat en sonunda her şey senin cebindeki para ile alakalı...

Orta-iyi yeni bir sistem 20.000 lira civarlarında olacak, böyle bir parayı gözden çıkarırsan tabii ki geçebilirsin ya da 2.el normal bir ekran kartı alıp RX580'den daha iyi bir performansa sahip olabilirsin. DLSS bile çok fark edecektir. Satma konusunda ise 'bu kasayı ekran kartsız biri almak isteyecek midir?'. Tek tek belki satarsın bu sefer de uğraşırsın.
Ben olsaydım dediğim gibi bir tane 2.el 2060 veya 3060 alır devam ederdim. Burada herkes bir tavsiye verebilir sana fakat en sonunda her şey senin cebindeki para ile alakalı...
tek başına 10 bin civarı ekran kartına vermektense yeni bir sisteme geçiş yapmak daha mı mantıklı olur acaba dedim. Çünkü sistemimde bulunan power supply da kötü olduğu söylendi.

Geri
Yukarı