5.000-5.500-TL Sistem Tavsiyesi

Anakartı Gaming M5 yaparsan yanında ilave 100 TL'lik oyun mouse hediye geliyor. R9 390 en 650W istiyor. Overclock yapacağın zaman güç tüketimi artacaktır. Risk almak istemiyorsan PSU en az 700W ve üstü almanı öneririm. Kasa problem olmaz. Soğutucu için model belirtirsen yardımcı olunur.

Teşekkürler,

Razer Naga kullanıyorum. Dolayısı ile M3 eğer teknik olarak bir sorun oluşturmazsa yeterli olur:) PSU'yu 750 W olarak güncellerim. Soğutucu olarak da "Coolermaster hyper TX3 EVO 775/1155/1156/1366&AM2+AM3/AM3+/FM1 İşlemci soğutucu " almayı düşünüyorum.

Soket farkı bir problem oluşturur mu?(1151-1155)

Tekrar teşekkürler.

Teşekkürler,

Razer Naga kullanıyorum. Dolayısı ile M3 eğer teknik olarak bir sorun oluşturmazsa yeterli olur:) PSU'yu 750 W olarak güncellerim. Soğutucu olarak da "Coolermaster hyper TX3 EVO 775/1155/1156/1366&AM2+AM3/AM3+/FM1 İşlemci soğutucu " almayı düşünüyorum.

Soket farkı bir problem oluşturur mu?(1151-1155)

Tekrar teşekkürler.

Herhangi sorun oluşturmaz yanlız belirtmekte fayda var o soğutucu overclock için yetersiz. Overclock yapmayacaksan işini görür. Kasanın derli toplu görünmesini istiyorsan Psu'yu modüler almaya çalış.

Herkese bilgi ve yardımları için teşekkür ederim. Hafta sonu sistemi toplayacağım İnşallah. Sonrasında buradan tekrar paylaşırım. Çok yardımcı oldunuz tekrar sağolun.

Ekran kartına önem vermeksizin bir sistem topladım zira önümüzdeki birkaç ay için Pascal mimarili kartlar piyasada yerini almış olacak, o zamana kadar 260x seni fazlasıyla idare eder. Bu geçen zaman içinde para biriktirir üst seviye bir Pascal mimarili kart alır bir daha dönüp arkana bakmazsın.

ss.PNG

Ekran kartına önem vermeksizin bir sistem topladım zira önümüzdeki birkaç ay için Pascal mimarili kartlar piyasada yerini almış olacak, o zamana kadar 260x seni fazlasıyla idare eder. Bu geçen zaman içinde para biriktirir üst seviye bir Pascal mimarili kart alır bir daha dönüp arkana bakmazsın.

Eki Görüntüle 115115

Kasa ve psu için 1100 TL fazla abartı her ikisine 600TL yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı