5.000- 5.500 TL sistem toplama

Bütçe
5500
AMD neden bu kadar çok tercih edilmiyor, kaynaklı bir yorum var mı?
Intel'ler fiyatlarına göre çok daha güçlü. Özellikle bu bütçelerdeki Intel'ler. Yani F/P. Bu bütçelerdeki AMD'ler bu sistemler için yetersiz de kalabilir. Ayrıca bu bütçedeki AMD'lerin driver sorunu var diye bir muhabbet geçmişti bir ara. Ama o konuda emin değilim. Ayrıca render falan da yapmayacaksanız AMD biraz gereksiz olabilir.
Ama 6000-6500 TL gibi bir bütçe varsa güzel bir AMD önerilebilir. Mesela 3600X.

Intel'ler fiyatlarına göre çok daha güçlü. Özellikle bu bütçelerdeki Intel'ler. Yani F/P. Bu bütçelerdeki AMD'ler bu sistemler için yetersiz de kalabilir. Ayrıca bu bütçedeki AMD'lerin driver sorunu var diye bir muhabbet geçmişti bir ara. Ama o konuda emin değilim. Ayrıca render falan da yapmayacaksanız AMD biraz gereksiz olabilir.
Ama 6000-6500 TL gibi bir bütçe varsa güzel bir AMD önerilebilir. Mesela 3600X.

Bu yorumunuz için teşekkür ederim.

Böyle güzel kaliteli yorum sayısı ve yazan kişiler sayılı eminim.

5.000 - 5.500 bütçeyi eğer daha kaliteli bir sistem ortaya çıkacaksa 6-7 bin bandına rahatlıkla çekebilirim.

Ama aradaki fark çok çok geçerli olmayacaksa bütçe artırmanın anlamı yok.

Bu yorumunuz için teşekkür ederim.

Böyle güzel kaliteli yorum sayısı ve yazan kişiler sayılı eminim.

5.000 - 5.500 bütçeyi eğer daha kaliteli bir sistem ortaya çıkacaksa 6-7 bin bandına rahatlıkla çekebilirim.

Ama aradaki fark çok çok geçerli olmayacaksa bütçe artırmanın anlamı yok.
Eğer 7000 TL'lere çıkarabilirseniz:

2 tane:

Eğer mümkünse RTX 2060 yapın ekran kartını.

Bir arkadaş böyle bir sistem attı sizce işlemci AMD ve ekran kartı Intel yaptığımızda bir sorun oluşur mu?

Dosya Ekleri

• 123456879sadas.png
    123456879sadas.png
    39,9 KB · Görüntüleme: 37
Hayatımda gördüğüm en kötü sistemlerden biri. En iyisi siz bize tam bütçenizi söyleyin biz de size bir sistem toplayalım. @Denji

Hocam teşekkür ederim mesajın için.

Şu an evde 2018 yılında toplanan;

i3 8.nesil işlemci.

GTX 1050 Ti ekran kartı,

16 GB RAM,

MSI H310 M PRO anakart,

Bir sistem var.

Şunu belirtmekte fayda var sistem en kötü ihtimal ile haftada 3 gün garanti geceli gündüzlü hiç kapanmıyor. Günlükmin 10 saat açık kalıyor. 2018 yılından beri 1 gün bile sorun çıkartmadı.

Şu an da toplayacağım sistemde bu sistemden daha dayanıklı olmasını istiyorum çünkü alacağım bilgisayar ile ufak kardeşim geceli gündüzlü oyun oynayacak :)

5-6 bin garanti kafamdaki bütçe. Ancak arkadaşın az önce belirttiği gibi daha güzel bir sistem çıkacaksa bin lira daha fazla koymak beni asla zorlamaz. Ancak sistemler arasında ufak farklar olacaksa bir anlamı yok o bütçeyi monitör klavye vb donanımlarda harcarım düşüncesindeyim. Foruma bakıyorum AMD'yi gömenler Intel'i övenler, ya da tam tersi. Isınma sorunu olan sistemler benim bu 3-4 gün kesintisiz bilgisayar açık kalma olayını baz alırsak ömrü çabuk tükenir gibi geliyor.

Hocam teşekkür ederim mesajın için.

Şu an evde 2018 yılında toplanan;

i3 8.nesil işlemci.

GTX 1050 Ti ekran kartı,

16 GB RAM,

MSI H310 M PRO anakart,

Bir sistem var.

Şunu belirtmekte fayda var sistem en kötü ihtimal ile haftada 3 gün garanti geceli gündüzlü hiç kapanmıyor. Günlükmin 10 saat açık kalıyor. 2018 yılından beri 1 gün bile sorun çıkartmadı.

Şu an da toplayacağım sistemde bu sistemden daha dayanıklı olmasını istiyorum çünkü alacağım bilgisayar ile ufak kardeşim geceli gündüzlü oyun oynayacak :)

5-6 bin garanti kafamdaki bütçe. Ancak arkadaşın az önce belirttiği gibi daha güzel bir sistem çıkacaksa bin lira daha fazla koymak beni asla zorlamaz. Ancak sistemler arasında ufak farklar olacaksa bir anlamı yok o bütçeyi monitör klavye vb donanımlarda harcarım düşüncesindeyim. Foruma bakıyorum AMD'yi gömenler Intel'i övenler, ya da tam tersi. Isınma sorunu olan sistemler benim bu 3-4 gün kesintisiz bilgisayar açık kalma olayını baz alırsak ömrü çabuk tükenir gibi geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı