5.000 TL 240 Hz 1 MS CS:GO için monitör önerisi

Bütçe
5000 TL

türk1adam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU Sıvı Soğutma: Lian Li Galahad AIO 240 Black 240 mm.
PSU: Rampage RMP-600-80PB 600W 14CM Siyah Fan 80 Plus Bronze.
SSD: SAMSUNG DISK PCI-E 1TB NVME 980 MZ-V8V1T0BW 3500/3000 MB/s.
RAM: Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM .
ANAKART: MSI B660M BOMBER LGA1700 DDR4 Micro ATX
EKRAN KARTI: Gigabyte RTX 3060 Eagle 12G GV-N3060EAGLE-12GD 192 Bit GDDR6 12 GB.
İŞLEMCİ: Intel i5-12600KF On Çekirdek 3.70 GHz
FACEIT üzerinde CS:GO oynayan biriyim sizce bu monitör alınır mı? Markası biraz güvenilmez geldi bilenler yazabilir mi? 240 Hz 1 MS monitör arıyorum sizin de önerileriniz varsa yazınız. Bütçe: 5000 TL.

FACEIT üzerinde CS:GO oynayan biriyim sizce bu monitör alınır mı? Markası biraz güvenilmez geldi bilenler yazabilir mi? 240 Hz 1 MS monitör arıyorum sizin de önerileriniz varsa yazınız. Bütçe: 5000 TL.
O fiyata 240 hz bulmanız zor. 180 olursa bunu alabilirsiniz. GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA

Bu monitör hakkında hiçbir fikrim yok. Ve siteyide hiç duymadım IPS panel olduğu için önermek istedim. İnternetten siteyi ve monitörü detaylı olarak inceleyin bence.

Ve bu bütçeye markalı sadece VA panel 240hz alabilirsiniz gibi duruyor.

5000₺ için öneride bulunamayacağım fakat 6000₺ yapabilirseniz bu model FPS oyunlarında monitördeki menüden ya da G-Menu'den Shadow Control'u +5 artırıp, Overdrive'ı Strong yaptıktan sonra son olarak Gamma kısmını da Gamma3 yaparsanız görüntü kalitesini iyileştirip Ghostingi neredeyse sıfıra indirip iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

6000₺ bütçe yapamazsanız maalesef başka önerim yok. Başka arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
İtopya'da 5000TL'ymiş. Kaçırmışım

1682700747303.png

Çöp bu monitör. @yapiz hocamın attığı G4 en mantıklısı.

Bir çok monitörü denemiş birisi olarak monitörün fiyatına ve verdiği ghosting performansına göre kötü bir yanını bulamadım. Nedir çöp olan?
Çin'den getirip marka basmaları harici pek bir sorun yok gibi.

Samsung, Asus, Gigabyte gibi markaların bile iğrenç monitörleri varken buna iyi bir şey dememiz ironik olurdu.

Samsung, Asus, Gigabyte gibi markaların bile iğrenç monitörleri varken buna iyi bir şey dememiz ironik olurdu.
AOC'un fason ürün sattığını bilmiyordum fakat bildiğiniz gibi bir ürün fason ise kötüdür diye bir şey yok. Keza piyasada fason olup fiyat performans skalasında tercih edilen sorunsuz pek çok ürün bulunuyor. Bu ürün de o ürünlerden biri diye düşünüyorum. Denemeseydim yorum yapmazdım kesinlikle.

Ve evet, büyük markaların bile kötü ürünleri olabiliyor diye (eğer doğruysa) bu fason ürün için "kesinlikle kötüdür" diyemeyiz.

Sordum fakat yanıt alamadım; Bu ürünün kötü yanı nedir?

Gerçi böyle demişsiniz ama fason olduğunu belirtip uzatmak istemiyor olabilirsiniz diye de düşünüyorum.

Geri
Yukarı