5.000 TL Intel ve Nvidia tabanlı Gaming PC toplama

Zotac genelde hız aşırtmalı ekran kartları piyasaya sunuyor , kullandığı soğutucu da bunu destekliyor ortaya güzel bir cihaz çıkıyor. Zotac için çöp demek için hiç bir neden yok.

Şu an aklımda Mikail Fidan'ın sunduğu sistem var. Üstüne para ekleyipte bu sistemi almak 3 yıl idate etmesi (idare etmesi derken 3 yıl içinde çıkacak oyunları ultra oynamak.) için satın almak doğru bir karar mıdır?

Zotac çöp müdür? Zotac asla çöp değildir. Sadece diğer firmanların sunduğu ürünler arasında fazla tercih edilmeyen ürünleri olan bir firma. Her zaman dediğimi bir kez daha diyorum, bir ürüne karşın bu derecede emin ve kaba cümleler kuranlar bilin ki bu iş hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerdir.

Zotac'ın ürettiği kartlar, hız aşırtma yapmadığınız sürece kart için verilen ortalama sıcaklığın altında çalışır. Yılların Zotac kullanıcısı olarak bunu söylediğimi de bu cümlemde belirtmek istiyorum.

Konuyu saptırmış olmamak adına, hazır aklıma gelmişken konuyu başlatan arkadaşımıza da bir öneride bulunmak istiyorum. Mikail Fidan'ın önerdiği sistemi kendi bütçenize göre uyarlamak için işlemcide ve anakartta çeşitli düşürmeler yapabilirsiniz. Ancak SSD olarak Samsung'un EVO veya PRO serisinden seçmenizden daha yararlı olacaktır. SSD'yi aldığınızda, Magician programının ayarları için size yardımcı olabilirim. :)
Çok teşekkür ederim. Ayarlar için kesinlikle sizle iletişime geçeceğim.

Şu an aklımda Mikail Fidan'ın sunduğu sistem var. Üstüne para ekleyipte bu sistemi almak 3 yıl idate etmesi (idare etmesi derken 3 yıl içinde çıkacak oyunları ultra oynamak.) için satın almak doğru bir karar mıdır?
Kendinizi maddi bakimdan zora sokacaksaniz gerek yok. Islemci ve anakarti dusurmeniz daha mantikli. :)

Size zahmet evde bilgisayarım yok bana müsait iseniz Vatan Computer'dan isteğim arzusunda en uygun sistemi toplar mısınız? Resmini veya yazıp yollarsanız sevinirim. Bir de sorum var. Sizce işlemcinin stock fanı yazacağınız sistem için yararlı olacak mıdır?

Ben direk imzamı kopyalayıp yapıştırayım :D

Anakart : Asus Maximus VII Hero İşlemci : Intel i7 4790K 4.0~4.4 Ghz Kasa : Aerocool X Predator Full Tower Soğutucu : Cooler Master Nepton 280L Bellek : Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3-2133MHz CL11 Dual Kit Ekran Kartı :Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 Monitör : ASUS VG248QE 24" 3D Led

Ben direk imzamı kopyalayıp yapıştırayım :D

Anakart : Asus Maximus VII Hero İşlemci : Intel i7 4790K 4.0~4.4 Ghz Kasa : Aerocool X Predator Full Tower Soğutucu : Cooler Master Nepton 280L Bellek : Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3-2133MHz CL11 Dual Kit Ekran Kartı :Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 Monitör : ASUS VG248QE 24" 3D Led
O kasa yerine daha iyi daha kaliteli bir şey tercih edilebilir. İşlemciden kısılıp 4690k ve anakartı Z97X gaming 5 yaparak 980 alınabilir. Monitör aşırı fazla.

Size zahmet evde bilgisayarım yok bana müsait iseniz Vatan Computer'dan isteğim arzusunda en uygun sistemi toplar mısınız? Resmini veya yazıp yollarsanız sevinirim. Bir de sorum var. Sizce işlemcinin stock fanı yazacağınız sistem için yararlı olacak mıdır?
Bos vaktim oldugunda memnuniyetle bir oneride bulunurum. Bir aksilik olmazsa yarin evde olacagim, ogle vakitlerinde bir oneride bulunurum.

Bos vaktim oldugunda memnuniyetle bir oneride bulunurum. Bir aksilik olmazsa yarin evde olacagim, ogle vakitlerinde bir oneride bulunurum.
Bir arkadaş -sözüm ona 'YÖNETİCİ'- beni 24 saatliğine banladı. Nedeni 'Yanlış Bilgilendirme'. Ama yönetici arkadaş bize sorunun çözümünü 'Bilgisizler' hitabıyla anlattı. Üstüne de ban yedik. Neyse ki tatlıya bağlandı.

Geri geldim sonunda. Sistem için beklemedeyim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı