5.000 TL oyuncu bilgisayarı toplama

Bütçe
5.000

Cihat35

Hectopat
Dostlarım 5.000 TL bütcem var kasa, monitör, klavye, fare ve kulaklık dahil düzgün bir oyuncu bilgisayar toplamak istiyorum. Fakat konudan biraz anlasamda bilgisayar toplamayı araştırdıktan sonra işin biraz karışık olduğunu gördüm ya da ben biraz fazla derine daldım, sizlerden bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum. Parça önerilerinize ihtiyacım var desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi itopya veya başka sitelerden oem tavsiye ürünleri oluyor bütçenize uygun parçaları oradan görüp bizlerde size yardım edebilmemiz daha rahat olur evet pc toplama başlı başına sorun ki şöyle sorun 5000 tl lik bir pc ye atıyorum 2000 tl bi ekran kartı aldınız ama 1700 tl lik bi ekran kartı daha iyi çıktı marka olarak şu an belirtmediğimin farkındayım fakat dediğim gibi en iyisi siz oem tavsiyelerine bir bakın itopya gibi mağzalara oradan bakıp bize atabilirsiniz parçaları .

Umarım sadece şaka yapıyorsunuzdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aralarında 10-20 FPS fark var.
Ayrıca RX 590 için tavsiye edilen PSU 550W iken 1660Ti için 450W.

Aralarında 10-20 FPS fark var.
5.000 tl eğer bir sistem toplanıyorsa öneml olan zaten 1 inci sırada en iyi fps oranını veren ekran kartı alınmalıdır 2.000 veya 2.300 tl arası bir ekran kartı alınıp geri kalan para ile de işlemci ram vb şeyler tamamlanabilir

5.000 tl eğer bir sistem toplanıyorsa öneml olan zaten 1 inci sırada en iyi fps oranını veren ekran kartı alınmalıdır 2.000 veya 2.300 tl arası bir ekran kartı alınıp geri kalan para ile de işlemci ram vb şeyler tamamlanabilir
Buyrun bir de siz toplayın.
Tavsiye ettiğim sitemde 16gb ram, 580₺'lik Ryzen 1600 işlemci, uygun fiyatlı psu + kasa kombosu ve anakart var. Daha kısılabilecek bir parça varsa da ben bulamadım.
Ayrıca bir üst versiyon olan RTX 2060 kartlar 3000₺'den, RX 5700 kartlar 2700₺'den başlıyor. Klavye, fare kulaklık ve monitörün de dahil olduğu bu bütçede ben daha iyisini göremedim.

Buyrun bir de siz toplayın.
Tavsiye ettiğim sitemde 16gb ram, 580₺'lik Ryzen 1600 işlemci, uygun fiyatlı psu + kasa kombosu ve anakart var. Daha kısılabilecek bir parça varsa da ben bulamadım.
Ayrıca bir üst versiyon olan RTX 2060 kartlar 3000₺'den, RX 5700 kartlar 2700₺'den başlıyor. Klavye, fare kulaklık ve monitörün de dahil olduğu bu bütçede ben daha iyisini göremedim.
Yok toplanılan pc ye laf etmiyorum zaten sadece diyorum 2000 2300 e bence ekran kartı alınmalı mesela 1660 ti den yüksek bi kart alınması yanlış olmaz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı