13.000 TL oyuncu bilgisayarı toplama

barankaplan

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, uzun zamandır böyle bir bilgisayar almayı düşünüyordum fakat pek anladığım konular değil. 13.000TL bütçem var. O yüzden siz işin üstadlarına bırakıyorum. Fiyata monitör dahil değil. Monitörüm var. Fakat (cahilliğime verin) işletim sistemi olan Win 10 750 küsür TL ve hiçbir PC toplama rehberinde onu fiyata dahilken görmüyorum. Bu olay nasıl işliyor? Vatandan alacağım için kendileri mi yüklüyorlar yoksa kendim mi alıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşıma böyle bi sistem topluyoruz sadece işlemci farklı 16 bin gibi bi rakama geliyor.
Biraz daha düşürebilirsin benzer bi sistem yapabilirsin.
Windows vatan bilgisayar tarafından kuruluyor eger işletim sistemini ordan alırsan kurup veriyorlar.
Windows hazır sistemler ve Laptop lar hariç fiyata dahil olmaz.

Öncelikle sana iki ayrı sistem hazırladım. Biri AMD diğeri İntel olacak. Sorularına gelirsek de işletim sistemine 750 TL vermek çok mantıksız. İnternette onlarca FreeDos (işletim sistemi mevcut olmayan) bilgisayara format ya da kurulum videoları var. Çok güzel izleyerek kendin dahi yapabilirsin. Sana ikinci önerim ise mümkünse Vatan'dan bilgisayar bileşenleri alma. Piyasadan bir tık daha pahalıya satıyorlar. İnternetten sipariş verebileceğin güvenli siteler çok fazla. (İtopya, Teknobiyotik gibi...)
Sistemlere gelince AMD sistem bu:

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 92
Öncelikle sana iki ayrı sistem hazırladım. Biri AMD diğeri İntel olacak. Sorularına gelirsek de işletim sistemine 750 TL vermek çok mantıksız. İnternette onlarca FreeDos (işletim sistemi mevcut olmayan) bilgisayara format ya da kurulum videoları var. Çok güzel izleyerek kendin dahi yapabilirsin. Sana ikinci önerim ise mümkünse Vatan'dan bilgisayar bileşenleri alma. Piyasadan bir tık daha pahalıya satıyorlar. İnternetten sipariş verebileceğin güvenli siteler çok fazla. (İtopya, Teknobiyotik gibi...)
evet bana da biraz fazla geldi işletim sistemi fiyatı.. RTX 2080 ekran kartlı bir sisteme çıkabilir miyim bu fiyata yoksa fiyat daha fazla artar mı?

Arkadaşıma böyle bi sistem topluyoruz sadece işlemci farklı 16 bin gibi bi rakama geliyor.
Biraz daha düşürebilirsin benzer bi sistem yapabilirsin.
Windows vatan bilgisayar tarafından kuruluyor eger işletim sistemini ordan alırsan kurup veriyorlar.
Windows hazır sistemler ve Laptop lar hariç fiyata dahil olmaz.
evet hazır sistemlerde muhtemelen dediğiniz gibi vardır hazır işletim sistemi fakat fiyatlar çok uçuk oluyor hazırlarda... bu arada teşekkürler tavsiye için.

Baran kardeş sisteme monitör dahil değil dedin. Elindeki monitör 2K veya 4K çözünürlüklü değilse RTX 2080 ekran kartı fuzuli masraf olacaktır. Kaldı ki RTX 2070 ekran kartı dahi 2K'da çok rahatlıkla oynatabiliyor.

Güç kaynağını Fsp Hydro G 750w ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Mantıklı ama Recep abi ile Ali abinin pc toplama rehberlerinin bazılarında Alman merkezli Tayvan malı olan Sharkoon güç kaynaklarını kullandığını bildiğimden ben onu seçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı