5.000 TL telefon tavsiyesi

Hocam asıl bu bütçeye Android telefon alıp 2-3 yıl sonra çöp olmasını izlemek mantıksız.
Şayomi mi sandın hocam bunu?
1.M52 güzel bir telefon olabilir evet ama oda bir Android telefon ve onunda yakın bir zamanda çöp olucağu kesin.
2.iPhone 8 hala çok eski bir model sayılmaz daha 2017 model bir telefon ve de eğer eski bir telefonsada hala güncelleme aldığı için ve de güncelleme desteği kesildikten sonra bile daha uzun bir süre daha kullanılabilecek bir derecede olacak, bende dahil dünyada hala iPhone 6-7 kullananlar var ve de telefonlar hala kullanılabilecek bir derecede, 6-7 aydrı hatta neredeyse 8 aydır iPhone 6 kullanıyorum ve de telefonun 1 kere bile kasıp donduğunu görmedim.
Mesajlarınız Apple fanboyluğu kokuyor kusura bakmayın ama. Sırf apple olacak diye o özellikteki telefonu alanda ne bileyim artık.
M52 2-3 yıl içinde çöp olacak bir model değil, Iphone 8'in de artık ömrünün çok uzun olduğu söylenemez.
Yok hocam IPhone 8'in daha 35 yıl ömrü var.

Komikmiş. Bu fiyat aralığında en iyi telefon o olduğu için herkes gibi ben de onu önerdim. Berwar hoca bile önermişken alternatif yok. Boş yapan sensin fanboyluk yapma.

Kesin hocam, herkesin bir tek telefonu önermeside fanboyluk oluyor, ben uzun ömürlü bir telefon öneriyorum siz ise 2-3 yıl sonra çöp olacak bir cihazı, boş yapmayın.

M52 bence en alınası model bu bütçede. 2. el Iphone düşünüyorsanız da 8 alınmaz bence. Çok önermesem de 8 Plus alınmalı en az. Onu da bu bütçede bulabilir misiniz bilmiyorum. Ben genel olarak bütçe çok düşük(1000-3000) değilse Iphone 11 altı model tavsiye etmem. 5K bütçede M52 daha çok iş görecektir. Mantıklı olan bu çünkü. 13K bütçede de sıfır Iphone 11 128GB tavsiye ediyorum mesela. Çünkü o bütçede de bence en mantıklı o.

M52 bence en alınası model bu bütçede. 2. el Iphone düşünüyorsanız da 8 alınmaz bence. Çok önermesem de 8 Plus alınmalı en az. Onu da bu bütçede bulabilir misiniz bilmiyorum. Ben genel olarak bütçe çok düşük(1000-3000) değilse Iphone 11 altı model tavsiye etmem. 5K bütçede M52 daha çok iş görecektir. Mantıklı olan bu çünkü. 13K bütçede de sıfır Iphone 11 128GB tavsiye ediyorum mesela. Çünkü o bütçede de bence en mantıklı o.
2.el düşünmüyorum.

Kesin hocam, herkesin bir tek telefonu önermeside fanboyluk oluyor, ben uzun ömürlü bir telefon öneriyorum siz ise 2-3 yıl sonra çöp olacak bir cihazı, boş yapmayın.
iOS 16'yı iPhone 6'lar almayacak, 7'den başlayacak. iOS 17 aldıktan sonra iPhone 8 serisinin de ömrü son bulacaktır. M52 de maksimum 2 güncelleme görecektir. Yani ömürleri aynı sayılır.

iOS 16'yı iPhone 6'lar almayacak, 7'den başlayacak. iOS 17 aldıktan sonra iPhone 8 serisinin de ömrü son bulacaktır. M52 de maksimum 2 güncelleme görecektir. Yani ömürleri aynı sayılır.

Hocam iPhone 6'nın desteği 3 yıl önce keisldi hatta daha uzun bi süre bile olabilir tam hatırlamıyorum siz ne diyorsunuz? Hem Apple'ın ne yapıcağı belli olmaz iPhone 6S bile iOS 13 alamicaktı ama Apple 3 tane daha güncelleme verdi, yani iPhone 8 de ekstra güncellemeler alabilir yani iPhone 8'in 2 yıl ömrünün kaldığı kesin değil, hem iPhone 8'in desteği kesilse bile büyük ihtimalle daha uzun bir süre stabilizesini bozmaz ve daha bayağı uzun bir süre akıcı kalacaktır ama Android'ler destekleri kesildikten kısa bir süre sonra çöp oluyor zaten.(yavaşlıyor ve ciddi güvenlik sıkıntıları ortaya çıkıyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı