5+1 ayarları nasıl yapılır

Anakartının marka modelini belirtir misin? Dahili ses kartın 5 kanal desteklemiyordur büyük olasılıkla.
Dahili bir PCI ses kartı veya Harici USB ses kartı alman gerekebilir.

5 kanal pek de ihtiyaç duyulan bir sistem değil zaten, 2+1 kanal tüm hoparlörlerin çalışacağı şekilde kullanmak daha mantıklı.
L
Ben pc kullanıcısıyım. Pc markam Dell.

L
Ben pc kullanıcısıyım. Pc markam Dell.
Dizüstü sistemlere 5+1 kanal ses kartı yerleştiren pek üretici yok, sizinki de 2 kanaldır zaten.
Eğer 5+1 ses sistemi bağlayıp 2+1 kanal kullanıp hepsinden ses almak istiyorsan; Çoğu zaman kutu içerisinden gelen çeviricileri kullan.

4f2520d59f8eb7a2f05307f8bcdea7b5.jpg

Sol taraftaki kırmızı beyaz kablonun diğer ucuz da jack olacak ve direkt olarak leptoba bağlanacak.

Dizüstü sistemlere 5+1 kanal ses kartı yerleştiren pek üretici yok, sizinki de 2 kanaldır zaten.
Eğer 5+1 ses sistemi bağlayıp 2+1 kanal kullanıp hepsinden ses almak istiyorsan; Çoğu zaman kutu içerisinden gelen çeviricileri kullan.

Eki Görüntüle 296111
Sol taraftaki kırmızı beyaz kablonun diğer ucuz da jack olacak ve direkt olarak leptoba bağlanacak.
Teşekkür ederim BilgisayarKurdu.

Kendi sorunum için çözüm arıyorken konuya rast geldim, ben bilgisayarda 5.1 sistemimi Blu-ray film harici müzik, youtube (2+1) için kullanırken VoiceMeteer isimli programı kullanıyorum. Programdan Stereo Repeat özelliğini açtığın zaman ses sisteminin Merkez ve Arka hoparlörüne virtual (sanal) olarak sesi tekrarlayarak gönderiyor bu sayede arka taraflara da ses gidiyor ve önünden gelen ses seviyesi de yükseliyor ama sadece sesin şiddetini etkiliyor. Film izlerken (5.1) Stereo Repeat'i kapatıyorum çünkü sanal mod da olduğu için ön ve arka hoparlörden ses gelmiyor. Ses olarak hiçbir şekilde bozulma gözlemlemedim. Ayrıca üzerinde EQ da var.

bağlantıların düzgün yapıldığından emin olun çalışmaması için bir sebep yok ben gayet de güzel çalıştırıyorum ekstra bi kabloya da ihtiyacım hiç olmadı pc ye girişi standart 3.5mm ses sistemine 2li çift giriş ve sub dan da 5 hoparlör doğru bağlantıyla gayet iyi çalışıyor sadece bağlantı kablolarının yerini değiştirin olacaktır....

Konuyu hortlatıyorum çünkü hala aynı şeyi arıyorum.
5.1 hoparlorum için, harici ses kartı da aldım ancak dvd/oyun (ki ikisiyle de işim yok) dışında işe yaramıyor sanırım. En azından tüm uydulara stereo da olsa dağıtmak istiyorum.

Konuyu hortlatıyorum çünkü hala aynı şeyi arıyorum.
5.1 hoparlorum için, harici ses kartı da aldım ancak dvd/oyun (ki ikisiyle de işim yok) dışında işe yaramıyor sanırım. En azından tüm uydulara stereo da olsa dağıtmak istiyorum.
Zaten yukarıda yazdım ne yapmanız gerektiğini.

Dosya Ekleri

• t.jpg
    t.jpg
    185,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı