5+1 Ses Sistemi Bilgisayara Nasıl Bağlanır

Mehmet Dmr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ben 2 sene önce ses sistemi aldım. Fakat kutu içeriğinden bilgisayara bağlama kablosu çıkmadı. Bende gidip bir adet amfi ara kablosu aldım.

Bu kablo sayesinde, ses sistemini bilgisayara bağladım. Anakart arkasındaki, yeşil girişe bağlayarak kullanıyorum. Fakat verimli ses almadığımı düşünüyorum. Çünkü geçenlerde araştırdım. Herkes, ses sistemini böyle bağlıyormuş.
images

Şimdi ben, verimli ses almak için ne yapmalıyım. Buda ses sisteminden görüntüler.

- - - Güncellendi - - -

Güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Kitapçığa baktım. 5+1 ses sistem'i için, anakart'a 3 kablo bağlamam gerekiyormuş. Peki bunu nereden bulabilirim. Galiba şöyle bir şey.

5+1 olarak bağlamak için ses sisteminden gelen 3 adet farklı renklerdeki 3,5 mm jack kablosunu anakartınızın arkasında bulunan yerlere takın. Varsa harici ses kartınıza.
Daha sonra Haluk Sekendiz'in verdiği linkten kontrol panelden 5+1 platformunu seçip sesin doğru uyduya gidip gitmediğini test ediniz.

LwFmSTY.jpg

5+1 olarak bağladığınızda mp3 müziklerde falan tüm kanallardan ses alamazsınız, dönüştürücü kablo ile 2+1'e geçirmek zorunda kalırsınız.
Ayrıca 5+1'den tam verim alabilmek için gerekli teknolojileri (dloby) barındıran ses kartlarına ihtiyacın vardır. Yoksa pek verimli olmaz 5+1.

5+1 olarak bağlamak için ses sisteminden gelen 3 adet farklı renklerdeki 3,5 mm jack kablosunu anakartınızın arkasında bulunan yerlere takın. Varsa harici ses kartınıza.
Daha sonra Haluk Sekendiz'in verdiği linkten kontrol panelden 5+1 platformunu seçip sesin doğru uyduya gidip gitmediğini test ediniz.

LwFmSTY.jpg

5+1 olarak bağladığınızda mp3 müziklerde falan tüm kanallardan ses alamazsınız, dönüştürücü kablo ile 2+1'e geçirmek zorunda kalırsınız.
Ayrıca 5+1'den tam verim alabilmek için gerekli teknolojileri (dloby) barındıran ses kartlarına ihtiyacın vardır. Yoksa pek verimli olmaz 5+1.
Hocam bende eski sistemimi yeni bilgisayara kurdum fakat işaretlediğim iki uydu birbirine karışmış düzeltemiyorum, sağdaki hoparlöre basınca bas vuruyor, çözüm varmıdır
1613940414510.png

5+1 yerine 2+1 olarak seçer misin konfigürasyonu? Ek ses sistemin - bilgisayarındaki girişler ve nasıl bir bağlantı gerçekleştirdiğin hakkında hiçbir bilgi olmadan detaylı yardımcı olamam.

5+1 yerine 2+1 olarak seçer misin konfigürasyonu? Ek ses sistemin - bilgisayarındaki girişler ve nasıl bir bağlantı gerçekleştirdiğin hakkında hiçbir bilgi olmadan detaylı yardımcı olamam.
ÇÖZÜLDÜ dün akşam başladım kuruluma bu akşam bitirdim girip çıkmadığım forum kalmadı, sorunu bir türlü çözemedim, arka hoparlörden bas vuruyordu, bu akşam (20:30) da sorunu çözdüm bir sarı, yeşil ve siyah jack girişlerine manuel olarak görevlendirmelerini yaptım resimde işaretledim analog kısmından, yine olması sonrasında yukarıdaki ayarları kurcalarken swap merkezi kutucuğundaki tiki kaldırdım, sorun bu arkadaştaymış ne anlama geliyor bilmiyorum ama bunu işaretleyinde subwooferın yerini değiştiriyor. bu şekilde çözüldü
1614019116811.png

Yeni konular

Geri
Yukarı