5+1 ses sistemi nasıl 7+2 yapılır?

H.Deniz

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bende Logitech Z506 5+1 ses sistemi var. Evime sinema odası yapmayı planlıyorum ve bu ses sistemini 7+2 yapmak istiyorum, ancak ses konusunda çok da bir bilgim yok. Logitech Z213 2+1 ses sistemini buldum, Z213'te bulunan jak girişini Z506'daki hangi jak girişine sokmam gerekiyor onu bilmiyorum. Anladığım kadarıyla gri jak girişine kabloyu takarsam kafamdaki planı yapabiliyorum ama hala kafamda soru işaretleri var. Örnek olarak subwoofer çalışacak mı ya da ses sistemi düzgün çalışacak mı vs. bu konuya açıklık getirebilecek biri varsa şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler.

Dosya Ekleri

• Ekran Aslıntısı.JPG
    Ekran Aslıntısı.JPG
    79,1 KB · Görüntüleme: 24
  • indir.jpg
    indir.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Belkin Blk-F3Y122Bf0.1M 0.1M 3.5Mm/2X3.5Mm,M/F Çoklayıcı Stereo Ses Kablosu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Buna benzer bir aparatla 2+1 kablosuyla 5+1 in ön çıkış yani yeşil kablosunu takıp anakartın yeşil girişine takarsanız hepsinden ses alırsınız. Ancak custom bir yapı olacağından orijinal 7+2 ses deneyimi yaşamayabilirsiniz. sistem yine 5+1 formatında çalışacak ancak eklediğiniz 2+1 sistem de bu sisteme dahil olacaktır. Bu aşamada küçük bir ihtimal de olsa seste parazitlenme veya düşük ses gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Belkin Blk-F3Y122Bf0.1M 0.1M 3.5Mm/2X3.5Mm,M/F Çoklayıcı Stereo Ses Kablosu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Buna benzer bir aparatla 2+1 kablosuyla 5+1'in ön çıkış yani yeşil kablosunu takıp anakartın yeşil girişine takarsanız hepsinden ses alırsınız. Ancak Custom bir yapı olacağından orijinal 7+2 ses deneyimi yaşamayabilirsiniz. Sistem yine 5+1 formatında çalışacak ancak eklediğiniz 2+1 sistem de bu sisteme dahil olacaktır. Bu aşamada küçük bir ihtimal de olsa seste parazitlenme veya düşük ses gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için, denedikten sonra buraya yazarım.

Geri
Yukarı