5+1 ses sistemini televizyona bağlamak

Musa Eren

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese, 2. el 5+1 Philips ses sistemi aldım ve LG televizyona bağlayamıyorum, bütün hoparlör kablolarını resimdeki renkli slotlara doğru şekilde takıyorum ve HDMI kablosunu televizyona takıyorum ama ses yine de televizyondan geliyor, ses çıkışını HDMI yaptığım halde. Baktım bu olmuyor televizyonun aygıt ekleme yöneticisinden sinema ses sitemi kurulumu diye bir şey gördüm onu yaptım cihazı gördü ama bu kez direkt HDMI ile ona bağlanıyor DVD Player gibi görüyor "CD takılı değil" falan diyor ama cihazın arayüzünü Philips yazısını görüyor; ama direkt görüntü aldığım diğer HDMI girişine geçince ses sistemi de kopuyor yani hiçbir şekilde kullanamıyorum ve hiçbir şey anlamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-01-04 at 23.33.15.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-04 at 23.33.15.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, babamlarda şöyle bir sistem kurmuştuk; LG 106 ekran LCD televizyona (Smart TV değil) LG DVD Home Cinema (DH6530) satın almıştık. 5+1 ses sistemi vardı; 4 tane kule hoparlör, 1 Center hoparlör ve 1 subwoofer vardı. Ses kablolarını dediğiniz gibi rengi rengine takıyorduk. HDMI ile TV-Player arasında bağlantı yapıp bir de optik ses kablosu takmıştık. HDMI eğer DVD izlemeyecekseniz gerek var mı bilmiyorum ama takılı duruyordu hep. Eğer televizyonunuzda optik ses çıkışı varsa belki optik ses kablosu da kullanmanız probleminizi çözebilir. Bu şekilde Digiturk veya televizyona HDMI ile bağladığımız bilgisayar, Playstation'dan da ses alabilmiştik. DVD Player'ın kumandasından da "AUX OPTICAL" moduna geçmek gerekiyordu.

Geri
Yukarı