5.5 Mbps upload yayın her ayarda pikselleşiyor

7ali7mert7

Centipat
Daha fazla  
Tüm ayarları denedim lakin hep pikselleşme söz konusu. Bilgisayarım ve internetim yeterli. Buyurun:

4500 Bit-rate veriyorum.

İndirme hızı: 24.0 Mbps.
Yükleme hızı: 5.5 Mbps.
Ping: 8
Jitter: 2

Birincil ekran kartı: AMD Radeon Graphics.
İkincil ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti Max-Q
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H.
RAM: 16 GB.

Çözümümüz ne olacaktır? (Oyun yayını)

Ek bilgi olaraktan: Yayında oyun görüntüsü varken yani ben oyun oynarken istatistiklerde bit hızı 4500 den 3200 civarına düşüyor nedense.

Son düzenleme:
Tüm ayarları denedim lakin hep pikselleşme söz konusu. Bilgisayarım ve internetim yeterli. Buyurun:

4500 bit-Rate veriyorum.

İndirme hızı: 24.0 Mbps.
Yükleme hızı: 5.5 Mbps.
Ping: 8
Jitter 2

Birincil ekran kartı: AMD Radeon Graphics.
İkincil ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti Max-Q
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H.
RAM: 16 GB.

Çözümümüz ne olacaktır? (oyun yayını)

Ek bilgi olarakdan: Yayında oyun görüntüsü varken yani ben oyun oynarken istatistiklerde bit hızı 4500'den 3200 civarına düşüyor nedense.

Türk Telekom kullanıcısınız bende o paketteyken her ayarda sıkıntı yaşıyordum pixelleşme drop sonra modem değiştirdim paketi 35Mbps yapınca çok akıcı yayın yapmaya başarmıştım.

Türk Telekom kullanıcısınız bende o paketteyken her ayarda sıkıntı yaşıyordum pixelleşme drop sonra modem değiştirdim paketi 35Mbps yapınca çok akıcı yayın yapmaya başarmıştım.
Ah bende değiştirmeyi düşünüyorum ISS yi bakalım araştırıyorum şu an. Daha yüksek upload sağlayan ve daha ucuza olan markalar var hem de Türk Telekom altyapısını kullanarak. Siz hangi pakete geçtiniz bir de Upload hızınız kaç ayarlarınız nasıl?
Neden bir anda unutuldu konu :(

Son düzenleme:
Encode preset kaynaklı. Aynı şekilde oynadığınız oyunla da ilgili olabilir. X264 kullanıyorsanız slower, slowest gibi presetleri deneyin, NVENC kullanıyorsanız da Maksimum Kalite seçeneğini deneyin.

Maksimum upload için de restream.io deneyin.

Restream ile 5 yerde yayın veriyorum. x264 ile yaptım ve ekran kartı denedim verdiğin ayarlarla da olmuyor. Bakalım halimiz ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı