5.500 TL sistem değerlendirmesi

Quiong

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisligi Öğrencisi
Merhabalar, bu sene bilgisayar muhendisliği bölümüne başladım, haliyle 12 yıllık laptop ıma veda deme vakti geldi.
Genel olarak grafik render ve programlamada beni üzmeyecek bir sistem toplamayı denedim (oyun performansıda önemli).
Sistem şu şekilde ;
B450M S2H Anakart (Sıfır) : 550 tl
RX 580 GPU (İkinci el) : İkisi arasında kararsız kaldım
MSİ RADEON RX 580 ARMOR 8 GB : 1050 tl
SAPPHİRE RX 580 NİTRO+ 8 GB : 1275 tl
RYZEN 3 3300X CPU (1 aylik ikinci el - sıfırı piyasada yok) : 1300 tl
SAMSUNG NVM2 EVO 970 - 700 GB SSD (İkinci el) : 700 tl
Vengeance Rgb Pro 16 GB (8x2) 3200mhz Ddr4 : 800 tl

* İlerleyen dönemde oyun için ekran kartını güncellemem gerekirse RTX 2060 SUPER la degiştirmeyi düşünüyorum. PSU konusunda bir seçim yapamadım, PSU ve bu sistem hakkında öneri verebilir misiniz? Sizce eklemem/değiştirmem gereken parçalar var mı? Bütçem maksimum 5500 (ileride sisteme sıvı soğutmada eklemeyi düşünüyorum) Şimdiden teşekkürler.

1. Sıvı soğutma gereksiz olur.
2. 970 Evo almak mantıksız o bütçede bence biraz daha tasarruf edebilirsen depolamadan bunu alabilirsin;
3. PSU ve kasa olarak bütçe varsa kesinlikle bunu al;

Hocam bu bütçede 0 1660S istem toplanır diye düşünüyorum.
Evet bende şimdi onu farkettim, en son sistem topladığımda dolar 1.3 liraydı haliyle donanım bilgim sıfıra yakın şuan da.
1. Sıvı soğutma gereksiz olur.
2. 970 Evo almak mantıksız o bütçede bence biraz daha tasarruf edebilirsen depolamadan bunu alabilirsin;
3. PSU ve kasa olarak bütçe varsa kesinlikle bunu al;
Sıvı soğutmayı r3 3300x çok ısındığı için almayı düşünmüştüm overclock düşüncemde var. Şuanlık maliyeti azaltmak adına uzay montaj düşünüyorum. Teşekkürler.
Sanırım ikinci elden cidden uzak durmak gerekiyor, benim kurduğuma kıyasla çok daha iyi gözüküyor, 3300 x in fazla gerisinde kalıyor mu r5 3500 x ? Ssd nin nvm2 olmamasi bana cok kayip yaratirmi ? Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı