5.500TL'ye monitör önerisi

Bütçe
5500
Eve geçince kontrol edip bilgilendireyim, nasıl öğrenebiliriz ?
"Power tuşuna basılı tutarak monitörün güç kablosunu çıkarın, basılı tutmaya devam ederken güç kablosunu geri takın ve monitörün ekranının tamamen gelmesini bekleyin. Ekran geldikten birkaç saniye sonra bırakabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz bir menü açılmadıysa monitörün normal menüsü üzerinden giriliyor olabilir, normal menüsünde bir değişiklik var mı kontrol edin. Bir değişiklik yok ise aynı işlemi diğer tuşlar ile deneyebilirsiniz.

Monitörünüzde eğer joystick varsa aynı işlemleri joystick'i sürekli yukarıda/sağda/solda/aşağıda tutarak veya joystick'e basılı tutarak deneyebilirsiniz."

Çok arada kaldım, bir sürü öneri var ve hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım cidden :D.
Eğer bir sorunsuz çıkarsa G4 en iyisi ama 165 Hz 0.5 Ms olan üründe kötü değil. Arada kalma sebebin muhtemelen G4 daha cazip gelmesine rağmen G3'ün sebep olduğu kötü ünden dolayı aklında "bunu alırsam sorun olur mu?" gibi şeyler geliyordur. Dün daha iyi anlamak için G4'e detaylı bir şekilde baktım ve G4 modelinden diğer siteler dahil konu açıp şikayetçi olanı görmedim. Kullanmadan yorum yapanlar ise genelde panelinin kalitesiz olduğunu söylüyor. Yine de işini garantiye almak istiyorsan diğer ürünü alabilirsin. @FantastikTürk konu hakkında hepimizden daha bilgili görünüyor, kendisinin önerdiği bir ürün varsa onu da alabilirsin.

Öneren birisini görmedim ama istersen HP Omen 25i alabilirsin, üzmez seni.
Link: Pazarama

Son düzenleme:
Eğer bir sorunsuz çıkarsa G4 en iyisi ama 165 Hz 0.5 Ms olan üründe kötü değil. Arada kalma sebebin muhtemelen G4 daha cazip gelmesine rağmen G3'ün sebep olduğu kötü ünden dolayı aklında "bunu alırsam sorun olur mu?" gibi şeyler geliyordur. Dün daha iyi anlamak için G4'e detaylı bir şekilde baktım ve G4 modelinden diğer siteler dahil konu açıp şikayetçi olanı görmedim. Kullanmadan yorum yapanlar ise genelde panelinin kalitesiz olduğunu söylüyor. Yine de işini garantiye almak istiyorsan diğer ürünü alabilirsin. @FantastikTürk konu hakkında hepimizden daha bilgili görünüyor, kendisinin önerdiği bir ürün varsa onu da alabilirsin.
İkisi arasında kaldım hocam.

"Power tuşuna basılı tutarak monitörün güç kablosunu çıkarın, basılı tutmaya devam ederken güç kablosunu geri takın ve monitörün ekranının tamamen gelmesini bekleyin. Ekran geldikten birkaç saniye sonra bırakabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz bir menü açılmadıysa monitörün normal menüsü üzerinden giriliyor olabilir, normal menüsünde bir değişiklik var mı kontrol edin. Bir değişiklik yok ise aynı işlemi diğer tuşlar ile deneyebilirsiniz.

Monitörünüzde eğer joystick varsa aynı işlemleri joystick'i sürekli yukarıda/sağda/solda/aşağıda tutarak veya joystick'e basılı tutarak deneyebilirsiniz."
Bu şekilde açamadım hocam.

Bu şekilde açamadım hocam.
1703271266546.png

1703271275584.png

İşe yaramazsa şu linkteki adımları izle.

Bu model güzel. Ama bence AOC 27G2SP daha mantıklı. Doğal kontrastı daha yüksek ve parlaklık avantajı var.
Ben olsam bunu almam. Hem 27 modeli bütçesine uygun hem de AE modelin normal G2SP ile aynı olduğundan emin değilim. Bilinmedik bir kanal 800:1 kontrast ölçmüştü bu modelde.

Biraz risk.
HP Omen ve Lenovo Legion birebir aynı paneli ve arka aydınlatmayı kullanıyorlar. HP'nin fabrikasyon kalibrasyonu Tomshardware'ye göre cok iyi. HP omen aynı fiyattayken ve Legion kullanicıları biraz sıkıntı yarattığını söylerken Legion mantıklı değil.

Bu iki model de G24F-2'den daha iyi. Gamut olarak benzerler, parlaklık ve kontrast olarak HP daha iyi + HDR400 var. Tepki süresi bakımından benzerler.
Teknik detaylar bir yana Gigabyte'ın QC'de (Quality-control=kalite kontrol) sıkıntılı olduğu söyleniyor. Risk.
Bu monitör şuan rakipsiz fiyatta.
Bir bilgim yok. Ama bu fiyatta 240HZ başka yok zaten. 240 olacaksa tek seçeneğiniz.
asus monitör 27inc 165 hz kaçırma derim
Kanka senin önerine nazaran 4900TL bu monitör. Ve ASUS yani boru değil. Ben ilk monitörümü bundan aldım kırıldı stok bittiydi ovelini aldım 27 inch 165 Hz memnunum.
"Asus yani boru değil". Güzel güldüm.

Şu marka olayini bırakın. Asus'un da çok çok kotü ürünleri var. Giriş seviyesi TUF monitörler de maalesef iyi değil.

Kontrast, parlaklık, gamut olarak AOC daha iyi. Asus 'da DCI-P3 desteği bile yok. Tepki süresi olarak Asus daha iyi olsa da AOC da güzel.

1k daha koyma şansınız var ise bunu değerlendirebilirsiniz. Hem satıcı amazon hem 6 ay vadesiz taksit. Bende aldım bugün gelecek bakalım

Yani bence 2K giriş seviye 1080P yüksekten daha mantıklı ama bu model de risk. Ne olduğu belli değil. İncelemeyi geçtim teknik özlellikleri belli değil.
Bir şeyler oğrenirsek yorumlarız.
Odyssey G4 ve 27M1N3200Z haricinde 27G2SP de alinabilir. Su an epey guzel bir fiyata satiliyor ve saticisi da Amazon.

Kagit ustu verilere bakarak monitor alinmaz. Ayrica HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.2 olmasinin da 1080p 165 Hz kullanima bir etkisi yok. Her iki portun da surumu yeterli bant genisligini sunabiliyor 1080p 165 Hz icin. Ayrica bu butcelerdeki monitorlerin HDR performansi kotu. Iyi HDR istiyorsan kesenin agzini epey acmalisin. Kagit ustu parlaklikla alakali soyledigin bilgi de yanlis. 27M1N3200Z modeli incelemelerde 350-360nit parlakliga rahatlikla cikabiliyor. GtG degerine de bakmak dogru degil. Cunku ureticiler ortalama GtG'yi degil, en iyi GtG degerini sitelerine yazarlar. En iyi GtG degeri de bir sey ifade etmez.

G24F-2 onerisi epey mantiksiz. Daha ucuza 24G2SP var ve daha iyi bir monitor. R25i-30 ise incelemesi olmayan bir monitor. Sadece tumlesik arka aydinlatmayla gelen bir panel modeli olan AUO M250HAN01.B kullanildigini biliyoruz. Detayli bir incelemesi yok. Bu sebeple 24G2SP tercihi daha agir basiyor.

Tabii 27" vs 24" tamamen tercih meselesi. Konu sahibine kalmis.
240 olmayacaksa bence en mantıklısı AOC. Philips parlaklık olarak kötü. Ayrıca kontrastın AOC'u yakalaması için Philips'in Smart contrast dediği özelliği açmak lazım. Doğal kontrast 1200:1 civarında.

Edit: 27M1Z3200 nasıl 350 nit yav? 250'lerdeydi sanki bu.
İncelemesi yok ama kağıt üstü kötü. %72NTSC gamut ve 250 nit çok az diğerlerine göre.

Yapamadım hocam sanırım bende sıkıntı var

Ekleme: MPRT bu seviye monitörlerde çok kötü çalıştığı için açamazsın bile. Çift resimlere neden olur, parlaklığı çok kısar.

Ahhahahah 48 nit ne ya. Nasıl görüyoruz o ekranı.

Farklı modeller çünkü. O incelemeyle elindekini ölçemezsin.

Alanlara milyar kere panelini öğrenebilir misiniz diye sordum kimse takmadı. Söyleseler en azından bir şeyler öğreneceğiz.

Bir üstte cevapladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki gibi açabildim. Buyrun hocam sonuç nedir cevabı merakla bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-12-22 saat 22.08.21_1e6fdd72.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-22 saat 22.08.21_1e6fdd72.jpg
    93,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı