5.500TL'ye monitör önerisi

Bütçe
5500
Amazon da satılan mı anladım güzele benziyor peki daha uygun bir tavsiyeniz olsa ne olurdu ek seçenek olarak?
27", 1080P, 165Hz olarak AOC G27S2P.

24", 1080P, 165Hz olarak AOC G24S2P=HP Omen 25i> Lenovo R25i şeklinde tercih yapilabilir. Omen'in parlaklık daha iyi + HDR400 var + renk doğruluğu iyi. AOC 1400:1 çok iyi kontrast var. Hangisini ucuz bulursanız. 5500 üzeri vermenizi tavsiye etmem bu modellere.

24", 1080P, 240Hz tek seçeneğiniz Samsung G4. Pek bir bilgim yok.

27", 1080p, 165Hz olarak AOC G27s2p.

24", 1080p, 165Hz olarak AOC G24s2p = HP Omen 25i> Lenovo R25i şeklinde tercih yapilabilir. Omen'in parlaklık daha iyi + HDR400 var + renk doğruluğu iyi. AOC 1400:1 çok iyi kontrast var. Hangisini ucuz bulursanız. 5500 üzeri vermenizi tavsiye etmem bu modellere.

24", 1080p, 240Hz tek seçeneğiniz Samsung g4. pek bir bilgim yok.

Anladım genelde hikayeli oyun tarzı oynayacağım uzun süredir oynamıyorum ve bayağı iyi bir kütüphane oluşturdum görüntünün iyi gözükmesi benim için önemli grafiklere dikkat ediyorum 1080p önerilerinde Omen mi AOC mudur sizce tercih benim için kusura bakmayın çok anlamıyorum monitörden özelliklere hakim değilim.

Arkadaşın attığı ve beğendiğim arasında 800TL fark var, bu farka değer mi? Lenovo Legion R25i-30 Monitör
değer, 50hz fark var aralarında ama lenovo da iyiymis ha hem fonksiyonlu hemde daha ucuz, karşılaştırma yaptığımda sadece lenovo birkaç ufak tefek özellklerde daha üstün birde lenovo 2023 model diğeri 2022, illa 240 istersen 240hz al, 240hz ye alabilinecek en iyi monitör

27", 1080P, 165Hz olarak AOC G27S2P.

24", 1080P, 165Hz olarak AOC G24S2P=HP Omen 25i> Lenovo R25i şeklinde tercih yapilabilir. Omen'in parlaklık daha iyi + HDR400 var + renk doğruluğu iyi. AOC 1400:1 çok iyi kontrast var. Hangisini ucuz bulursanız. 5500 üzeri vermenizi tavsiye etmem bu modellere.

24", 1080P, 240Hz tek seçeneğiniz Samsung G4. Pek bir bilgim yok.
Birde 27 inch olarak 1080p de arkadaşlarım yakından pikselleşme olduğunu söylüyor 27 inch düşünürsem 7400 tl olan ilk önerinizi tercih edeceğim gibi duruyor

Anladım genelde hikayeli oyun tarzı oynayacağım uzun süredir oynamıyorum ve bayağı iyi bir kütüphane oluşturdum görüntünün iyi gözükmesi benim için önemli grafiklere dikkat ediyorum 1080p önerilerinde Omen mi AOC mudur sizce tercih benim için kusura bakmayın çok anlamıyorum monitörden özelliklere hakim değilim.
İkisi de olur.
Omen'de HDR400 var. Hikayeli oyunlarda HDR açabilirsiniz. Hatta Omen bu konuda fiyatına göre gayet iyi. Dinamik kontrast ile Tomshardware'ye göre 9000:1 kontrast elde edebiliyor. Ancak buna rağemn HDR bu bütçede pek işlevsel değil çünkü Edge LED aydınlatmaya sahipler ve yerel karartma özellikleri yok bu monitörlerin. En azından HDR600 olması gerekiyor.
Ayrıca Omen SDR'da 50 nit, HDR'da 100 nit daha parlak. Çok güneş alan odada önemli olabilir.

Ancak AOC'un artısi da çok yüksek doğal kontrast oranı. Üründen ürune değişebilir fakat genelde 1350-1400:1 gibi değerler görebiliyor. IPS ekranlar kontrast düşüklüğünden dolayı siyahları gri gösterir. Bu yüzden iyi kontrastlı IPS=premium.

Her iki monitörde rekabetçi oyunlar için yeterince hızlı. İkisi de doğal 165HZ. İkisi de 24".

Farklılıklara göre tercih yaparsınız.
Birde 27 inch olarak 1080p de arkadaşlarım yakından pikselleşme olduğunu söylüyor 27 inch düşünürsem 7400 tl olan ilk önerinizi tercih edeceğim gibi duruyor
Bence en mantıklısı. Evet 4060Tİ biraz zayıf kalabilir DLSS ve FG olmayan oyunlarda ancak 2K monitör ileriye dönük de olur. Ekran kartını güncelleyeceğiniz zaman 2K için güçlü bir model alabilirsiniz.

İkisi de olur.
Omen'de HDR400 var. Hikayeli oyunlarda HDR açabilirsiniz. Hatta Omen bu konuda fiyatına göre gayet iyi. Dinamik kontrast ile tomshardware'ye göre 9000:1 kontrast elde edebiliyor. Ancak buna rağemn HDR bu bütçede pek işlevsel değil çünkü Edge LED aydınlatmaya sahipler ve yerel karartma özellikleri yok bu monitörlerin. En azından HDR600 olması gerekiyor.
Ayrıca Omen Sdr'da 50 nit, HDR'da 100 nit daha parlak. Çok güneş alan odada önemli olabilir.

Ancak AOC'un artısi da çok yüksek doğal kontrast oranı. Üründen ürune değişebilir fakat genelde 1350-1400:1 gibi değerler görebiliyor. IPS ekranlar kontrast düşüklüğünden dolayı siyahları gri gösterir. Bu yüzden iyi kontrastlı IPS = premium.

Her iki monitörde rekabetçi oyunlar için yeterince hızlı. İkisi de doğal 165Hz. İkisi de 24".

Farklılıklara göre tercih yaparsınız.

Bence en mantıklısı. Evet 4060 Ti biraz zayıf kalabilir DLSS ve fg olmayan oyunlarda ancak 2K monitör ileriye dönük de olur. Ekran kartını güncelleyeceğiniz zaman 2K için güçlü bir model alabilirsiniz.

4060 Ti 16 GB 2K da çalışıyor aslında sorun olmuyor fazla şu anki oyunlarda olmuyor en azından bu arada benim hatam AOC uygun fiyatlı evet ama şu an HP Omen 25i baktığımda 8500 gibi bir fiyat gözüküyor modelde mi yanlışlık var aynı klasmanda değiller fiyat olarak. İşin sonunda ya AOC'ya Acer alacağız gibi duruyor.

Stokta kalmamış.

Lenovo Legion R25i de HP Omen ile birebir aynı panel ama yanlış değilsem ışık sızması falan yaşayan biraz fazlaydı onda. Düzgün bir yerden alırsanız Lenovo da olur. Sıkıntı olursa değişim istersiniz. Biz öyle yaptık.
Lenovo olabilir gibi 8 bit gerçek değere sahip aoc 6+2 yazılımla o oluyor. Teşekkür ederim tekrardan bilgilendirme için

@FantastikTürk Hocam bugün temin etmem gerekiyor o yüzden internetten gelmesini bekleyemeyeceğim, sizin önerdiğiniz modelin (AOC G27S2P) farklısı şu üründe önerdiğiniz 27 inç olana denk midir alınabilir mi ? Değilse o fiyat bandında bana önerebileceğiniz bir ürün var mı ? (Acer stoklarda görünmüyor)

Geri
Yukarı