5.58 Mbps upload ile yayın yapmak

tunganur

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar;

asd.PNG

Ekte gördüğünüz üzere bu şekilde bir internete sahibim ve Twitch üzerinden LOL yayınları yapmak istiyorum. Ancak şöyle bir sorunum var; 3000 bitrate veya 4000 bitrate versem de ekranda bulanıklaşmalar oluyor özellikle oyun içinde başka Lane'lere bakarken anlık bulanıklaşmalar oluyor. Yayını 720 ayarlarında veriyorum her iki Codec'i de kullandım ancak hepsinde sanki bitratenin bir anlamı yokmuş gibi ve 3000 bitrate değil de 1500 bitrate veriyormuş gibi bir görüntü kalitesizliği var.
Sistemim şu şekilde;
SSD: Samsung Evo 480GB.
Motherboard: ASUS ROG STRIX 270E.
CPU: Intel Core i7-6700K Skylake-s.
RAM: Corsair Vengeance 3200 MHz 16 GB.
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1080.

Son düzenleme:
8K bitrate ile açmayı düşünüyorum bende. İnşallah bilen birisi çıkar.
bildiğim kadarıyla twitch 7k dan sonrasını yansıtmıyor. aslında yayını açıp standart ayarlarla güzel görüntülü bir yayın açmak basit ama 3-4k bitrate verip bulanık gelmesini anlamıyorum. :)
Bende pek hakim değilim ama upload hızınız yetmiyor olabilir
hocam twitch sitesinin standartlarına göre 720p yayın için 2.5-3k bitrate yeterli diyor

Arkdaşlar sanırım altta benim sistemi yazdım. Yayın anlamında alttaki sistemle ilk başta 1600 bitrate 480P de yayın yaptım. Upload hızı 3Mbps civarında benim de. Daha sonra 720P ye çıkardım yayını 2000 bitrate ile 1000 bitrate arasında geziyorum. Oyunlarda ping seviyem 44 ile 100 arası geziyor ama genelde 44 50 civarı falan. Ayrıca yanımda ki laptoptan aynı Wi-Fi'ye bağlı olarak video şeklinde yayını takip ediyorum. Bu söylediklerim YouTube için geçerli. İlk başta standartı oturtmak gerçekten zor.
  • Gigabyte H81M S2V i5 4590.
  • EVGA acx FTW GTX 750 Ti + hıs HD 6950 240 GB SanDisk SSD + 750 GB HDD.
  • Raidmax 500W Power Supply.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu linkte hem GPU hem de CPU üzerinden yayın ayarları gösteriliyor.

Arkdaşlar sanırım imzada benim sistem gözükür. Yayın anlamında imzamdaki sistemle ilk başta 1600 bitrate 480P de yayın yaptım. Upload hızı 3Mbps civarında benim de. Daha sonra 720P ye çıkardım yayını 2000 bitrate ile 1000 bitrate arasında geziyorum. Oyunlarda ping seviyem 44 ile 100 arası geziyor ama genelde 44 50 civarı falan. Ayrıca yanımda ki laptoptan aynı Wi-Fi'ye bağlı olarak video şeklinde yayını takip ediyorum. Bu söylediklerim YouTube için geçerli. İlk başta standartı oturtmak gerçekten zor.

8K bitrate ile açmayı düşünüyorum bende. İnşallah bilen birisi çıkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı