5-6 bin TL arası laptop önerisi

Laptop şartmı işleriniz için kullanim alanlariniz neler olacak ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

Aklıma şu geldi;
ENBHIimWoAYC4pj.jpg

hahahha :) hocam öğrenciye alınacagı ıcın laptop şart gibi tasarım progranları için kullanılacak oyun bilgisayarı tarzında yani
Laptop şartmı işleriniz için kullanim alanlariniz neler olacak ona göre yardımcı olmaya çalışalım.
hocam öğrenciye alınacagı ıcın laptop şart gibi tasarım progranları için kullanılacak oyun bilgisayarı tarzında yani

Hahahha :) hocam öğrenciye alınacagı ıcın laptop şart gibi tasarım progranları için kullanılacak oyun bilgisayarı tarzında yani.

İç mimarım ve tasarım işleri ile uğraşıyorum. Render ve 3D görselleştirme işe uğraşacak ise kullanıcı, naçizane tavsiyem en büyük bütçeyi işlemciye ayırın derim. Render programlarının performansı eşittir çekirdek sayısı ve işlemci gücü. GPU kullanma ayarı da var mesela v-ray için ama kullanışlı değil.
Çok iyi bir işlemci, 8-16 GB RAM ve orta segment bir grafik kartı iş görüyor. Grafik kartım GT 1030 ve hiç sorun yaşamıyorum.

eyv hocam görsel sanatlar ve iletişim okuyor suan alacagım kişi adobe proglamları kullanacak sanırsam 2. el önerir misiniz peki sıfır 16 gb ram ıcın butcem dusuk suan ?

Eyv hocam görsel sanatlar ve iletişim okuyor şu an alacagım kişi Adobe proglamları kullanacak sanırsam 2. el önerir misiniz peki sıfır 16 GB RAM ıcın butcem dusuk şu an?

Ben 6 ay önce masaüstü PC yanına laptop bakıyordum. Kadıköy İstanbul'da samimi olduğum bir bilgisayar servisinden aldım ASUS laptop.
i7-2640 işlemci, 16 GB RAM, 128 GB SSD, GT 550M ekran kartı olan bu cihazı 1800-2000 küsur liraya almıştım. Ikinci el ama bir sorun yaşamadım. Tanıdık birisi olursa sorun olmaz ama herkese güvenmemek lazım. Bazı parçalar çok yıpranmış ise pişman da olunabilir.

eyv hocam görsel sanatlar ve iletişim okuyor suan alacagım kişi adobe proglamları kullanacak sanırsam 2. el önerir misiniz peki sıfır 16 gb ram ıcın butcem dusuk suan ?
Benim önerdiğim Laptop'a 300TL gibi bir fiyata 8 GB RAM takabilirsiniz fakat toplam da 6300TL gibi bir maliyeti olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı