5-6 sene 1080P Ultra için yeterli olacak ekran kartı önerisi

Gaming X üst düzey bir soğutmaya sahip düşünceme göre. Keşke Trio hali de olsaydı 1660S için.

İmkanlar dahilinde RTX 2060 Super/2070 diyorum. Bütçe yetişmiyorsa indirim dönemlerinde RTX 2060 daha uygun fiyata bulunur. Yoksa GTX 1660 Super'in 5-6 sene için 1080p Ultra desteği verebileceğini düşünmüyorum 😕

İmkanlar dahilinde RTX 2060 Super/2070 diyorum. Bütçe yetişmiyorsa indirim dönemlerinde RTX 2060 daha uygun fiyata bulunur. Yoksa GTX 1660 Super'in 5-6 sene için 1080p Ultra desteği verebileceğini düşünmüyorum 😕
Dediğim gibi, artık yetmeyince ayarları düşürürüm. Bütçe 6800 TL, ekleme yaparsam 7000 TL. 600 TL, monitör dersek 6400 TL kalıyor kasa için. RTX 2060S alınır mı bilemem de RTX 2060 alınabilir.

Dediğim gibi, artık yetmeyince ayarları düşürürüm. Bütçe 6800 TL, ekleme yaparsam 7000 TL. 600 TL, monitör dersek 6400 TL kalıyor kasa için. RTX 2060S alınır mı bilemem de RTX 2060 alınabilir.

Siz zaten 60 FPS niyetindesiniz. O yüzden monitörden kısılabilir. 2060 Super içinde olan hazır sistemler oluyor ama Anakart, SSD gibi yerlerden çok kısıyorlar. Tek tek alım durumunda haliyle 2060 Super ekleyeceğiniz tutarlı bir sistem zor. Kovalamak gerekir ama 2500 TL bandında 1660 Super değil, mutlak suretle RTX 2060 düşünülmeli. Bence bulunur.

Siz zaten 60 FPS niyetindesiniz. O yüzden monitörden kısılabilir. 2060 Super içinde olan hazır sistemler oluyor ama Anakart, SSD gibi yerlerden çok kısıyorlar. Tek tek alım durumunda haliyle 2060 Super ekleyeceğiniz tutarlı bir sistem zor. Kovalamak gerekir ama 2500 TL bandında 1660 Super değil, mutlak suretle RTX 2060 düşünülmeli. Mutlaka bulunur.
2700 TL'ye RTX 2060 bulunabiliyor. Tek tek toplamayı düşünüyorum, hazır sistemler uygun fiyatlı ama Anakart gibi bileşenler pek geleceğe dönük olmuyor maalesef.

2700 TL'ye RTX 2060 bulunabiliyor. Tek tek toplamayı düşünüyorum, hazır sistemler uygun fiyatlı ama Anakart gibi bileşenler pek geleceğe dönük olmuyor maalesef.

Kesinlikle. Başka türlü o sistemler toplanmaz zaten. O zaman RTX 2060'ta karar kıldınız diyorum 😅

Kesinlikle. Başka türlü o sistemler toplanmaz zaten. O zaman RTX 2060'ta karar kıldınız diyorum 😅
Evet, Ventus OC RTX 2060 almayı planlıyorum en ucuzlarından biri olduğu için. Kasa mesh yapıda olduğu için pek sorun yaşamam diye düşünüyorum, bütçede sıçrama yaşanırsa RTX 2060S alırım herhalde. Ortalama bir VA panel 60 Hz monitör ile kullanılır herhalde sistem. Gigabyte WindForce modelinde fan sesi çok fazla geliyormuş. Ben sesin az olmasına önem veriyorum. Ventus'un sesi daha az deniyor hem.

Evet, Ventus OC RTX 2060 almayı planlıyorum en ucuzlarından biri olduğu için. Kasa mesh yapıda olduğu için pek sorun yaşamam diye düşünüyorum, bütçede sıçrama yaşanırsa RTX 2060S alırım herhalde. Ortalama bir VA panel 60 Hz monitör ile kullanılır herhalde sistem. Gigabyte WindForce modelinde fan sesi çok fazla geliyormuş. Ben sesin az olmasına önem veriyorum. Ventus'un sesi daha az deniyor hem.
Ventus sağlam, güzel modeldir hocam.

Aynen. Gigabyte'ın sesi konusunda, sıkıntıları olduğu forumda da paylaşılmıştı hatta. Ventus fazlasıyla yeterli gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı