5,76 olan kullanılabilir RAM miktarı 6 yapmak

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Biligsayarda 6 GB RAM mevcut, kullanılabilir miktar ise 5,76. eğer bunu farklı RAM slotlarına takıp 6 GB yaparsam GTA 5'da aldığım drop sorunu çözülür mü? GTA 5 Online'da bir saat sıkıntısız oynuyorum, fakat sonrasında drop yemeye başlıyorum.

Lenovo Z510 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biligsayarda 6 GB RAM mevcut, kullanılabilir miktar ise 5,76. eğer bunu farklı RAM slotlarına takıp 6 GB yaparsam GTA 5'da aldığım drop sorunu çözülür mü? GTA 5 Online'da bir saat sıkıntısız oynuyorum, fakat sonrasında drop yemeye başlıyorum.

Drop yemeniz ısınmadan kaynaklı olabilir. Isı değerlerini kontrol etmenizi öneririm. İç temizlik ve termal macun değişikliği yapılmadıysa onların da yapılması iyi yönde olacaktır.

Mem Reduct ile arka planda çalışan gereksiz servisleri uyutarak ekstra RAM kazanabilirsiniz. Ama eğer 250 MB RAM dahili ekran kartına ayrılmışsa, bunun için yapacak pek bir şeyiniz yok.

Hocam RAM miktarını arttırırsanız sorununuz çözülür. RAM miktarı 8 üzeri olsun yeter. 10-12 GB işinizi görür.

Drop yemeniz ısınmadan kaynaklı olabilir. Isı değerlerini kontrol etmenizi öneririm. İç temizlik ve termal macun değişikliği yapılmadıysa onların da yapılması iyi yönde olacaktır.
CPU sıcaklığı 90, GPU sıcaklığı ise 100 oluyor. Kullanım değerleri ise CPU'nun %50-60 arası, GPU'nun ise 90-100 arası. Bu değerler normal mi?

Geri
Yukarı