5 adet RTX 3080 için mining ekipmanı önerisi

Mining nedir bilmeyenler hemen mining bitti demeye başlamış. 😅

@inPijamas dediği gibi %80 verimlilikte çalıştırılmalı. Ama her PSU %80 yükte en verimli çalışmaz, sadece genel olarak verimli çalışır, en verimli aralık için PSU'nun manueline bakmak gerek.

%80'deki asıl amaç aylarca 7/24 çalışacak bir PSU'yu çok yormamaktır.
Mining forumuna cevap yazabilmek için ufak bir test tarzı bir şey gerekli bence. Bu ciddi konulara önüne gelen bilgiden yoksun kişiler yalan yanlış bilgiler yazıp duruyorlar resmen.

Mining dönemi cidden kapandı. Artık kar elde edebilen kalmadı gibi birşey. Yani yaptığınız yatırımı karşılamanız çok uzun sürer. Bence en temizi bulaşmayın.
Bilginiz yokken nasıl bu kadar rahat ve emin konuşuyorsunuz aklım almıyor.Şuan 200 dolar düşmesine rağmen günlük getirim 9.5$.

Aylık elektrik masrafım 1.800₺ Aylık elime masraflardan sonra kalan tutar net 3.250₺

Ne anlatıyorsunuz anlayamadım ben.

Mining forumuna cevap yazabilmek için ufak bir test tarzı bir şey gerekli bence. Bu ciddi konulara önüne gelen bilgiden yoksun kişiler yalan yanlış bilgiler yazıp duruyorlar resmen.
Bence de gerekli kesinlikle.
Hem durduk yere mesajı alıntılayıp yanlış olduğunu düşündüğün noktalara katkıda bulunmak yerine, havaya konuşmamak da gerek.
Yanlışım varsa öğrenirim ama kısaca mining konulu mesajlarına baktım da toksik bir karaktersin belli. :)

Bence de gerekli kesinlikle.
Hem durduk yere mesajı alıntılayıp yanlış olduğunu düşündüğün noktalara katkıda bulunmak yerine, havaya konuşmamak da gerek.
Yanlışım varsa öğrenirim ama kısaca mining konulu mesajlarına baktım da toksik bir karaktersin belli. :)

Ben mesajımı konuya açana yazmadım. Ne okuduğunla ne anladığını bilemedim açıklar mısın?

Benim yazdığım mesaj konunun altına mining öldü bitti kazanç yok diyen mining in ne olduğunu bile bilmeyen kişilere idi.

Edit: Mesajını alıntılayarak sana hak verip destek olmaktı amacım. Şimdi gördüm senin mesajını alıntıladığımı.

Saçma yorumları görüp onlara odaklanmışım. Sorunuza gelecek olursak ortalama 230w civarı tüketim olur kart başına. Alt takımla birlikte 1.250 - 1.300w diyebiliriz. size tavsiyem 2 adet 850w kaliteli bir psu alıp birleştirmeniz çok daha mantıklı ve sağlıklı olur. Bu durumda psu lar %75 yükte çalışmış olur. %80 i geçmemek her zaman iyidir.

Saçma yorumları görüp onlara odaklanmışım. Sorunuza gelecek olursak ortalama 230w civarı tüketim olur kart başına. Alt takımla birlikte 1.250 - 1.300w diyebiliriz. size tavsiyem 2 adet 850w kaliteli bir psu alıp birleştirmeniz çok daha mantıklı ve sağlıklı olur. Bu durumda psu lar %75 yükte çalışmış olur. %80 i geçmemek her zaman iyidir.
Teşekkürler ben de bu şekilde yapmaya karar verdim.

Geri
Yukarı