5 ayda YKS kazanılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimsenin ne dediğine bakma, herkesin kapasitesi aynı değil. Eğer çalışkan biriysen bence yapılabilir. Sürekli ders çalışan ama hiç çalışmadan sınava giren benden daha az puan alan arkadaşlarım vardı benim.

TYT'de yine iyi kötü bir şeyler yaparsın bu 5 ayda Full AYT kasarsan olabilir ama cidden çok çalışman gerek. 5 ay ciddi ciddi çalışırsan başarırsın bence.

İyi matematik kas. Yanına da az bir şey sözel koyarsan yapılır.

TYT'de yine iyi kötü bir şeyler yaparsın bu 5 ayda Full AYT kasarsan olabilir ama cidden çok çalışman gerek. 5 ay ciddi ciddi çalışırsan başarırsın bence.
Zaten TYT için temelim var. 55-60 nete yakın yapabiliyorum ama matematik ve fen netlerim biraz düşük.

Zaten TYT için temelim var. 55-60 nete yakın yapabiliyorum ama matematik ve fen netlerim biraz düşük.

O zaman önce biraz daha TYT'yi arttırmaya odaklan 65 70 75 civarına çıkartmaya çalış. Daha sonra dediğim gibi AYT'ye dönersin. 5 ay az bir zaman değil güzel programlamayla başarabilirsin bence.

5 ay kısa bir süre değil. Şu temel diye bilinen saçma kavrama kafanı takma. Temel dediğin Köklü-Üslü sayılardan başka bir şey değil. TYT ve AYT'yi beraber yürütemediğin takdirde iyi sonuç alınamaz ikisini de aynı anda yürüteceksin. Şubattan itibaren sınava girecek insanlarda artık kırılma noktası olacak yok netim artmıyor yok şu kadar ayda bu kadar ayda sınav biter mi diyerek durmadan oyalayacaklar kendilerini. Sen bunu fırsata çevir. Çalışmayı asla kesme. Sınav bittikten sonra öyle bir rahatlama gelecek ki sonunda kendine başardım diyeceksin. Az dişini sık sınavdan sonra ne yaparsan yap ama aileni ve kendini gururlandır.

Gayet de yapılır yapılmaz diyenler niye öyle diyor anlamadım.
Şimdi başlayıp 15 tatil bitene kadar TYT çalışıp sonra 2. dönem full AYT ağırlık verirsen bir şeyler çıkabilir ortaya.

Bu arkadaşımızın söylediği gibi yaparsan bile bitirirsin sınavı. 15 tatilde TYT matematik aban. Tatil bitiminden sonra maksimum 2 ayda AYT'yi tamamen bitirirsin. Geri kalan 2,5-3 ay içerisinde bol deneme ve sorularla konuları tazelersin.

Son düzenleme:
Sınava 5 ay kaldı. Çok konu eksiğim var tüm konulara baştan başlayacağım. Hedefim: Eşit ağırlıkta ilk 50 bine girmek. Sizce 5 ayda sınav kazanılabilir mi, yoksa mezuna mı bırakmalıyım?

Eğer TYT'yi iyi kötü yapabiliyorsan günlük adam gibi 5-6 saat çalışarak 50 k yaparsın diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı