5 aylık iPhone 11 pil sağlığı 96%

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
26 Eylül tarihinde iPhone 11 aldım. Günde 1 defa şarj ediyorum, arada 20 olunca 50'de falan çekiyorum. Çünkü dışarı çıkmam gerekiyor vs. 5 ayda 96'ya düştü. Çok bir performans düşüşü olur mu 100 sağlığa göre? Oyun Clash of Clans oynuyorum, şarjdayken asla kullanmıyorum.
Not: genelde mobil veri ve bluetooth açık kulaklık için. Gece takıyorum sabah alıyorum

Yeni nesil pillerin avantajı zaten istediğin zaman şarja takıp istediğin zaman şarjdan çekmek. Şarja takılıyken kullanmamaya devam et. Ayrıca çok sıcak yerlerde bırakma. Soba önü, petek önü gibi.. Onun haricinde çok fazla oyun oynuyorsan şarjını çabuk bitirdiğin için sürekli şarj etmek de sağlığı düşürür.
onun haricinde yapacak pek bir şey yok kullanımla ilgili..

26 Eylül tarihinde iPhone 11 aldım. Günde 1 defa şarj ediyorum, arada 20 olunca 50'de falan çekiyorum. Çünkü dışarı çıkmam gerekiyor vs. 5 ayda 96'ya düştü. Çok bir performans düşüşü olur mu 100 sağlığa göre? Oyun Clash of Clans oynuyorum, şarjdayken asla kullanmıyorum.
Hocam iphone 11 gibi modellerde bu normaldir, lakin eğer bu düşüş hızlanarak artarsa cihazı garantiye göndermekte fayda var. Benim bir arkadaşım se 2020 nin pil sağlığını 10 ayda bitirmişti(çok pubg oynuyordu).

Not: Genelde mobil veri ve Bluetooth açık kulaklık için. Gece takıyorum sabah alıyorum

Hocam 85-90 aralığına düştüğü zaman performans düşmeleri olabilir, ama biraz fazla hızlı düşürmüşsünüz pil sağlığınızı.

Yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl içinde 500 şarj döngüsü olmadan 80% altına düşerse garanti kapsamına giriyordu Apple'da. Yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar.
Onun dışında 5 ayda %4 düşmesi çok anormal gelmedi bana.
Kesinlikle hocam.

Not: genelde mobil veri ve bluetooth açık kulaklık için. Gece takıyorum sabah alıyorum
internette görmüştüm düşük pil modunu açınca sağlığı düşüyormuş. düşük pil modunda kullanıyorsanız olabilir.

Geri
Yukarı